Materiał Partnera Elektryka do wymiany, czyli kiedy konieczny jest remont instalacji elektrycznej

Elektryka do wymiany, czyli kiedy konieczny jest remont instalacji elektrycznej

Jeżeli w naszym domu nie dochodzi do spięć czy awarii instalacji elektrycznej, pewnie nie zastanawiamy się nad jej remontem. Tymczasem jeżeli montaż nastąpił więcej niż 20 lat temu, jej wymiana jest jak najbardziej wskazana. Zmieniły się bowiem standardy w zakresie elektroinstalatorstwa, a ponadto podłączamy do sieci znacznie więcej urządzeń niż kiedyś. Stara elektryka może stać się niebezpieczna, dlatego warto rozważyć jej modernizację.

Kiedy potrzebna jest wymiana instalacji elektrycznej?

Zasadniczo są trzy podstawowe sytuacje, w których przeprowadza się montaż instalacji elektrycznej. Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy, kiedy instalacja jest bardzo stara. Stosowane kiedyś przewody aluminiowe po latach mogą stać się niebezpieczne. Poza tym w starym budownictwie sieć zapewnia zwykle niewiele gniazd i punktów podłączenia oświetlenia. Wymiana zapewni nam większe bezpieczeństwo i pozwoli dostosować instalację do współczesnych potrzeb.

Wymiana elektryki jest oczywiście konieczna, jeśli instalacja jest awaryjna lub niesprawna. Zwarcia grożące pożarem czy porażenia prądem to znak, że konieczna jest interwencja eksperta. Dobry elektryk przeprowadzi fachową diagnostykę sytuacji i zaproponuje możliwe rozwiązania. Na wymianę instalacji możemy zdecydować się także w przypadku rozbudowy domu. Jeżeli rozbudowanie sieci okaże się nieopłacalne czy niemożliwe, elektryk może dla nas zaplanować całkiem nową.

Domowa elektryka od nowa – na czym polega remont instalacji elektrycznej

Przed rozpoczęciem remontu elektryk musi ocenić stan starej instalacji, a następnie rozplanować nową, uwzględniając potrzeby domowników. Wymiana starych przewodów jest oczywiście ważna, ale równie istotne jest dostosowanie układu elektryki do specyfiki poszczególnych pomieszczeń. Normy i zasady montażu instalacji elektrycznych są oczywiście zdefiniowane w polskim prawie, więc elektryk musi postępować zgodnie z nimi. Koniecznie zatrudnijmy odpowiednio wykwalifikowaną osobę, która starannie poprowadzi przewody i ich połączenia z osprzętem.

Instalatorstwo Elektryczne Krystian Drozda to zespół doświadczonych fachowców, którzy wymienią przewody elektryczne, tablicę elektryczną i cały osprzęt. Tak wykonana nowa instalacja elektryczna będzie spełniała wszystkie normy bezpieczeństwa oraz wymagania nowoczesnego sprzętu, jaki podłączamy do gniazdek. W naszej ofercie znajdą Państwo montaż, serwis i wymianę elektryki, wszystko na najwyższym poziomie.

Opracowanie:

Instalatorstwo Elektryczne Krystian Drozda

Zadębce 53

  • tel. 721 022 803

Podziel się