Materiał Partnera Elektryczny podgrzewacz wody, a ekonomia

Elektryczny podgrzewacz wody, a ekonomia

Niewątpliwą i to bardzo ważną zaletą elektrycznych podgrzewaczy wody jest bezpieczeństwo ich użytkowników. Nie grozi nam tutaj zatrucie czadem czy wybuch gazu. Zainstalowanie takich podgrzewaczy, a później ich użytkowanie w odróżnieniu od ich gazowych odpowiedników jest  znacznie prostsze. Czy jednak podgrzewanie wody prądem może być też opłacalne w aspekcie ekonomicznym? Okazuje się, że jest to w wielu sytuacjach całkowicie realne, a na dodatek wpisujące się w niezwykle silne dzisiaj ruchy proekologiczne.

Czy energia elektryczna może być tańsza od gazu?

Obecnie wiadomo że energia gazu jest tańsza od energii elektrycznej pozyskiwanej tradycyjnymi metodami. Nie znaczy jednak, że tak musi być zawsze. Nie jesteśmy na szczęście skazani tylko i wyłącznie na tradycyjne metody. Możemy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości, ludzie całkowicie odejdą od pozyskiwania energii ze źródeł kopalnych, a głównym jej dostawcą stanie się nasze Słońce. Ponieważ najwygodniejszą w użytkowaniu formą energii jest prąd elektryczny, najważniejszą rolę w jego produkcji będą tutaj odgrywały ogniwa fotowoltaiczne. Coraz powszechniejsze farmy solarne oraz liczne już dachy naszych domów pokrytych instalacjami fotowoltaicznymi i kolektorami słonecznymi udowadniają, że jest to trend nieodwracalny, a także konieczny, jeśli chcemy chronić naszą planetę przed groźnym dla naszej egzystencji tzw. efektem cieplarnianym. To wcale nie oznacza, że stosowanie elektrycznych podgrzewaczy już dzisiaj nie musi być opłacalne ekonomicznie. Z pewnością sprawdzą się one doskonale wszędzie tam, gdzie z różnych względów, nie ma przyłącza gazowego. O innych finansowych aspektach związanych z używaniem tych urządzeń  opowiemy w następnym rozdziale, posiłkując się wiadomościami, którymi podzielili się z nami na ten temat pracownicy firmy Nibe-Biawar z Białegostoku.

Dobór elektrycznego podgrzewacza wody w kontekście ekonomii

Rynek oferuje bardzo dużo rozmaitych modeli elektrycznych podgrzewaczy wody, a wybór najodpowiedniejszego w danej sytuacji urządzenia uzależniony jest rzecz jasna od celu, jakiemu ma on służyć. Mamy dwa główne typy tych podgrzewaczy: przepływowe i zbiornikowe. Głównym parametrem tych drugich jest ich pojemność. Należy je dobierać stosownie do zapotrzebowania na ciepłą wodę; będzie to uzależnione przede wszystkim od liczby użytkowników danego obiektu lub domku jednorodzinnego i od ilości punktów poboru wody. Co prawda zbiorniki nowoczesnych podgrzewaczy elektrycznych mają doskonałą izolację i bardzo długo utrzymują temperaturę, jednak ogrzewanie nadmiernie dużych i niepotrzebnych ilości wody jest nieuzasadnione ekonomicznie, dlatego, w przypadku mniejszego zapotrzebowania lepiej będzie zainstalować urządzenie z niewielkim zbiornikiem lub wyposażyć się w elektryczny podgrzewacz przepływowy, który ogólnie rzecz biorąc, zużywa mniej energii, zajmuje mniej miejsca i koszt jego instalacji jest niższy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas