Artykuł sponsorowany Drewniany dom jako dom całoroczny

Drewniany dom jako dom całoroczny

Domy drewniane kojarzą się z letnimi domami albo altankami. W rzeczywistości jednak dom drewniany z powodzeniem może być domem całorocznym. Jest to rozwiązanie energooszczędne, zgodne z naturą i ekologiczne. Do tego domy z drewna mają szereg innych zalet, które sprawiają, że są one coraz częstszym wyborem dla osób, chcących wybudować dom dla swojej rodziny.

Dom z drewna - dlaczego warto?

Domy drewniane wyglądają niezwykle stylowo, ale są też bardzo energooszczędne. Jak podkreśla właściciel firmy Łukasz Michałek Wood Construction - domy z drewna oferują doskonałe parametry, są niskoenergetyczne i pasywne. Wykonanie domu o podobnych parametrach w technologii murowanej wiąże się z koniecznością poniesienia wyższych kosztów.

Dom drewniany ma doskonałe parametry:

  • akustyczne
  • cieplne
  • przeciwwilgociowe.

Budynki wykonane w całości z drewna są uważane za bardzo komfortowe, a do tego są niezwykle stylowe. Dom z drewna kojarzy się z tradycyjnym górskim stylem budownictwa, ale w rzeczywistości dom drewniany można wybudować w różnym stylu. Obecnie popularnością cieszą się domy utrzymane w skandynawskim stylu, które najlepiej wyglądają wtedy, kiedy wybudowane są właśnie z drewna.

Domy drewniane z bali spełniają rygorystyczne normy przeciwpożarowe. Normy te określają między innymi konieczność posiadania murowanej kotłowni i kominów przy ogrzewaniu paliwem stałym lub gazem.

Budowa domu drewnianego

Wiele osób martwi się o to, jak wygląda konserwacja domu budowanego z bali. Drewno jest bardzo trwałym materiałem konstrukcyjnym, a bale przygotowane do budowy domu są w odpowiedni sposób impregnowane. Częstotliwość konserwacji zależy także od tego, jakie drewno zostało wykorzystane do budowy domu. Najpopularniejszym materiałem konstrukcyjnym jest sosna, która jest drewnem miękkim, bardziej podatnym na działanie warunków atmosferycznych. Trwalszymi materiałami są buk, dąb, akacja oraz jesion, z których często buduje się w Polsce. Najbardziej wymagający inwestorzy mogą sprowadzić z zagranicy bale z drzew trek, lapacho lub iroko - są bardzo kosztowne, ale drewno to zawiera naturalne substancje oleiste.

Konstrukcja domów z bali jest lżejsza w porównaniu do konstrukcji budynków murowanych. Przekłada się to mniejsze wymagania w stosunku co do fundamentów - mogą one być mniejsze, a tym samym tańsze. Nie stosuje się w nich także stropów żelbetonowych, których budowa w technologii murowanej jest nie tylko kosztowna, ale też czasochłonna.

Budowa domu z drewna to na pewno doskonały wybór dla osób, które szukają sprawdzonej technologii na budowę domu całorocznego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas