Artykuł sponsorowany Domy z keramzytu – inwestycja gotowa w 4 miesiące

Domy z keramzytu – inwestycja gotowa w 4 miesiące

Chcesz szybko wybudować własny dom na swojej działce, ale martwi Cię czas oczekiwania na odbiór budynku? Postaw na technologię keramzytową i nowoczesne budownictwo, oparte na naturalnym materiale, jakim jest glina. Na polskim rynku usług budowlanych bez trudu znajdziesz wyspecjalizowane firmy, trudniące się stawianiem różnego rodzaju obiektów, których podstawowym budulcem jest keramzytobeton. Dom z keramzytu możesz mieć w niecałe 4 miesiące – jak to możliwe? Odpowiadamy.

Pustaki z keramzytu, czyli szybkie murowanie

Pustaki keramzytobetonowe wykorzystywane są powszechnie w budownictwie mieszkaniowym jako wysokiej jakości materiał, lekki i łatwy w obróbce. Powstają one z kulek gliny ilastej, wypalanej w bardzo wysokiej temperaturze, dochodzącej do 1150 stopni Celsjusza, czemu zawdzięczają trwałość i odporność zarówno na zmienne warunki temperatury, wilgotności, jak i uszkodzenia mechaniczne.

Jak zauważają pracownicy firmy budowlanej Azyl System Sp. z o.o. z Andrespola, specjalizującej się w kompleksowej budowie domów z keramzytu w standardzie pod klucz:

Dzięki zastosowaniu pustaków keramzytowych proces budowy domu trwa znacznie krócej niż w przypadku budynków stawianych w tradycyjnej technologii, opartej o bloczki betonowe lub ceramikę – Porotherm. Z czego wynika dynamiczne tempo wznoszenia budynków keramzytowych? Sekret tkwi w kształcie pustaków, które nie wymagają użycia zaprawy w pionowych spoinach, a jedynie łączenia spoin poziomych. Taki sposób murowania pozwala nam zrealizować inwestycję w ciągu zaledwie 4 miesięcy.

Domy z keramzytu – szybka i tania budowa, trwałość na wiele lat

Dynamiczne tempo budowy domów z keramzytu nie jest jedynym wyróżnikiem tej nowoczesnej technologii. Na uwagę inwestorów zasługuje również fakt, iż skrócenie czasu trwania robót pozwala zredukować wiele różnych wydatków, związanych z robocizną czy dzierżawą maszyn budowlanych. Duże, profilowane pustaki murarz układa bowiem szybciej niż bloczki betonowe albo ceramiczne, co przekłada się na dzienną ilość metrów muru, jaką wykonuje, a tym samym – na poprawę wydajności robót oraz zmniejszenie finalnego kosztu roboczogodzin.

Oszczędności masz również w kolejnych latach eksploatacji budynku keramzytowego – materiał ten skutecznie opiera się wilgoci, grzybom oraz wahaniom temperatur, co sprawia, że nie musisz planować kosztowych remontów fundamentów, ścian ani poddasza. Budynek z keramzytu jest energooszczędny, co oznacza niższe wydatki, związane z jego ogrzewaniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas