Artykuł sponsorowany Domy kanadyjskie - wady i zalety

Domy kanadyjskie - wady i zalety

Dom kanadyjski to coraz popularniejsze w Polsce rozwiązanie. Tym typem budownictwa interesują się już nie tylko inwestorzy domów letniskowych, ale też jednorodzinnych. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Czy to trwała inwestycja na lata, czy tylko sezonowy kaprys?

Dom kanadyjski a murowany

Domy kanadyjskie przybyły do Polski z Ameryki Północnej. Są bardzo popularne w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Zachwycają architekturą, są ekologiczne i energooszczędne. Dodatkowo  budowa drewnianego domu przebiega szybko i... tanio. Czemu więc wciąż nie są brane pod uwagę przy budowie domów jednorodzinnych w Polsce?

Poszukajmy najlepszych na rynku firm z branży budowlanej w tej dziedzinie, takich jak Drewniane Domy z Duszą Roman Nowacki. Poczytajmy opinie, porozmawiajmy z fachowcami - dzięki przemyślanemu wyborowi i zainwestowaniu w pracę specjalistów w dziedzinie domów kanadyjskich na polskim rynku, możemy ustrzec się wielu problemów.

Wady drewnianego domu

Domy kanadyjskie mają złą opinię, ponieważ trudno znaleźć na rynku firmę, która ma doświadczenie w ich budowie. Zazwyczaj podejmują się tego ekipy, które pracują w branży ogólnobudowlanej. Żeby ustrzec się przed wadami, jakie mogą powstać, trzeba wybrać przedsiębiorstwo specjalizujące się w budowie drewnianych domów.

Zdarza się, że domy kanadyjskie mają złą akustykę i same w sobie "hałasują", skrzypiąc. Należy dopilnować, aby została zastosowana odpowiednia izolacja akustyczna, która może zniwelować ten problem. Ponadto, jeśli pojawią się jakieś wady konstrukcyjne, trudno je naprawić w przyszłości, w przeciwieństwie do podobnych sytuacji przy realizacji domów murowanych.

Zalety domów kanadyjskich

Drewniane domy wydają się być nietrwałe. Jednak nowoczesne technologie obróbki drewna sprawiają, że użyte materiały są doskonałej jakości i mają długą żywotność. Dodatkowo zabezpieczane są preparatami przeciwgrzybicznymi i przeciwogniowymi, aby były maksymalnie bezpieczne.

Domy kanadyjskie są też bardzo energooszczędne. Zazwyczaj mają świetną izolację, która sprawia, że rachunki za ogrzewanie będą relatywnie niskie. Drewniane domy zresztą same w sobie są tanie w budowie. Mimo że nie są zbyt popularne, to jednak koszt materiałów jest znacznie niższy, niż w domu murowanym. 100 metrowy dom kanadyjski "pod klucz" będzie kosztować nawet zaledwie 300 tysięcy złotych, co jest ceną niewyobrażalną przy takim metrażu domu jednorodzinnego.

Co ciekawe i ważne, dom kanadyjski można postawić nawet w trzy miesiące - i to "pod klucz"! Gdy w domu murowanym schnięcie tynków potrafi trwać nawet pół roku, w domu drewnianym nie ma takiego problemu. Można je też - poza fundamentami - budować o każdej porze roku.

Dom drewniany to inwestycja na lata, tak samo trwała i bezpieczna, jak dom murowany. Jeśli znajdziemy odpowiednią ekipę, która zrealizuje dla nas budowę, a także jeśli nie będziemy oszczędzać na materiałach, możemy być pewni, że czeka otrzymamy nie tylko oryginalny, ale też świetnej jakości efekt.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas