Artykuł sponsorowany Dom "pod klucz" – propozycja dla zapracowanych

Dom "pod klucz" – propozycja dla zapracowanych

Budowa domu to poważna inwestycja. Nieraz przygotowujemy się do niej latami, wyobrażając sobie to miejsce, planując i oszczędzając każdy grosz. Albo, jeśli sytuacja na to pozwala, bierzemy kredyt i rozpoczynamy budowę. Tak czy inaczej podejmujemy ryzyko, wydajemy pieniądze i każde niepotrzebne dodatkowe koszty w tej sytuacji bolą bardziej niż na co dzień. Dlatego zależy nam na tym, by budowę zakończyć jak najszybciej i wprowadzić się do naszego nowego domu.

Plusy i minusy budowy domu "pod klucz"

Najogólniej mówiąc w procesie budowy domu mieszkalnego jednorodzinnego można wyróżnić trzy etapy istotne z punktu widzenia jego przyszłych mieszkańców. Budowa stanu surowego, doprowadzenie budynku do stanu deweloperskiego i wykończenie go "pod klucz". Rozdzielenie tych etapów ma swoje zalety – można samemu nadzorować poprawność wykonania każdego z nich, może też być taniej – w zależności od sposobu działania, na przykład, gdy część wykończeniówki chcemy zrobić sami. Niestety budowa trwa wtedy zdecydowanie dłużej, bo trzeba wynająć trzy różne ekipy, może się okazać, że między odejściem jednej, a wkroczeniem drugiej minie trochę czasu, bo terminy akurat się nie zgrają. Jest więcej załatwiania i zamieszania. Dlatego, mimo potencjalnie wyższej ceny, wynajęcie firmy takiej jak BudMar spod Rzeszowa, która zajmuje się kompleksową budową domów, od przygotowania placu budowy po wykończenie balustrad na balkonach i tarasach, jest w ogólnym rozrachunku bardziej korzystne.

Wszystko zależy od budżetu i założeń inwestora. Na budowę domu "pod klucz" decydują się przede wszystkim ludzie młodzi, zbyt zapracowani, by wciąż nadzorować budowę. Po pierwsze muszą oni spłacać zaciągnięte kredyty, a po drugie, zależy im na tym, by budowa trwała jak najkrócej i by jak najbardziej obniżyć wydatki na wynajęcie tymczasowego mieszkania.

Kiedy inwestorowi zależy na czasie

Co oznaczają te trzy terminy – stan surowy, stan deweloperski i budowa "pod klucz"? Otóż stan surowy to budowa od początku, do przekrycia budynku dachem. W stanie surowym – inaczej stanie surowym otwartym – nie realizuje się instalacji elektrycznych, ogrzewania, drzwi, okien czy parapetów. Te elementy, jak również gładzie na ścianach i wylewki na podłogach realizuje się dopiero w stanie deweloperskim. Po zrobieniu drobnych wykończeń i wstawieniu toalety w takim budynku można nawet zamieszkać, gdyż mamy prąd, wodę, drzwi i okna. Dla zaoszczędzenie wydatków część ludzi wprowadza się do domów w stanie deweloperskim, by powoli, własnym sumptem, wykańczać mieszkanie. Jeśli oczywiście mają na to czas.

Jeśli obowiązki zawodowe nie pozwalają na własnoręczne prowadzenie robót wykończeniowych, zdecydowanie lepszym wyjściem jest zlecenie wyspecjalizowanej firmie budowy domu "pod klucz". Po odebraniu takiego domu trzeba tylko wnieść meble i już można mieszkać. Budowa domu "pod klucz" obejmuje takie elementy jak malowanie ścian na wybrany kolor, układanie podłóg i glazury na ścianach, instalacja wszelkich urządzeń sanitarnych, a nawet wykończenie terenu wokół domu, tj. układanie kostki na podjazdach i wykonanie ogrodzenia posesji.

Oczywiście na każdym etapie budowy to inwestor kontroluje i monitoruje jej postępy. Żadna ekipa budowlana nie podejmie decyzji bez zgody i konsultacji z właścicielem. Jest to rozwiązanie zdecydowanie szybsze, bardziej sprawne i efektywne w porównaniu z próbą samodzielnego wykończenia domu. A jeśli chodzi o cenę, to też wnioski nie są jednoznaczne. Firma, której zlecamy kompleksową budowę domu zamawia materiały budowlane taniej, bo dobrze zna rynek. Rzetelne firmy budowlane nie pozwolą sobie na popełnianie błędów, których naprawienie może sporo kosztować. No i, zgodnie ze starym powiedzeniem, czas to pieniądz, więc na szybkiej i sprawnej budowie z pewnością wiele zaoszczędzimy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas