Artykuł sponsorowany Dom energooszczędny:  korzyści dobrej termoizolacji

Dom energooszczędny: korzyści dobrej termoizolacji

Spełniasz swoje marzenia o budowie własnego domu? Zanim jeszcze ekipa budowlana wkroczy na posesję, zastanów się, co zrobić, by budynek był jak najbardziej energooszczędny. Dzięki temu nie tylko nie narazi Twojego budżetu na straty, ale też będzie bardziej przyjazny dla środowiska. Sami zobaczysz, że zainwestowana w termoizolację gotówka szybko się zwróci.

Dlaczego warto zainwestować w dobrą termoizolację?

Budowa domu to spora inwestycja, ale nie warto na niej oszczędzać. Niestety niektórzy nie zdają sobie sprawy, że kupowanie tańszych materiałów wpłynie na generowanie większych kosztów w przyszłości. Dlatego też, wybierając izolację domu, warto wziąć pod uwagę najnowocześniejsze rozwiązanie, jakim jest metoda natrysku hydrodynamicznego piany poliuretanowej. Dlaczego? Bo dzięki niemu zaoszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie – a jak powszechnie wiadomo, ceny energii elektrycznej i materiałów opałowych wciąż rosną. Badania termowizyjne wykazały, że od 20% do 30% ciepła ucieka z domu przez dach i ściany. Dlatego też ich poprawna izolacja jest tak ważna. jednak nie tylko pieniądze są ważne, a przede wszystkim Twój własny komfort. Z pewnością pragniesz, by dom spełniał Twoje wszystkie potrzeby: był bezpieczny i przyjazny dla domowników. Wybór odpowiednich materiałów budowlanych to także zadbanie o wygodę mieszkania. Pamiętaj, że właściwie ocieplone poddasze to zabezpieczenie przed zbytnim nagrzewaniem się budynku w upalne dni. Nie będziesz więc skazany na wysokie temperatury latem i zaoszczędzisz pieniądze, które musiałbyś wydać na klimatyzację. Nie wolno pomiąć także kwestii ekologii. Dom energooszczędny to dom przyjazny środowisku! Zużycie energii jest proporcjonalne do emisji dwutlenku węgla w atmosferze. Pamiętaj, że zawsze możesz pomyśleć również nad alternatywnym źródłem energii i zamontować ogniwa fotowoltaiczne. Wówczas dobra termoizolacja będzie niezbędna.

Pianka poliuretanowa czy wełna mineralna?

Powszechnie wiadomo, że wełna mineralna ma wielu zwolenników. My jednak zachęcamy do wypróbowania metody mniej popularnej, ale równie skutecznej, a miejscami lepszej od tradycyjnego rozwiązania. Dlaczego? Współczynnik przewodzenia ciepła dla pianki zamkniętokomórkowej wynosi 0,021-0,028 W/mK, co czyni ją najlepszym dostępnym materiałem termoizolacyjnym na rynku. Szczelna powłoka ściśle przylegająca do podłoża oraz wypełniająca każdą nawet najmniejszą szczelinę to gwarancja skutecznej termoizolacji bez powstawania mostków termicznych – wyjaśnia ekspert z firmy Atompur, której siedziba mieści się w Toruniu. Poza tym pianka jest lekka, dzięki czemu nie obciąża zbytnio budowli. Dodatkowo stanowi doskonałą izolację akustyczną i nie pyli, co sprawia, że idealnie nadaje się do domów alergików.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas