Materiał Partnera Docieplenie pianką PUR lub wełną mineralną – jaki materiał wybrać?

Docieplenie pianką PUR lub wełną mineralną – jaki materiał wybrać?

Najczęściej wykorzystywane do docieplania domów jednorodzinnych materiały to niewątpliwie pianka poliuretanowa oraz wełna mineralna. Izolacje natryskowe pianą PUR zyskują coraz więcej zwolenników, stanowiąc doskonałą alternatywę dla najpopularniejszej przez wiele lat wełny. Warto zatem dokładnie przemyśleć wybór w zakresie docieplenia poddasza – na jaki materiał lepiej postawić?

Szybko i szczelnie

Piana poliuretanowa staje się materiałem najchętniej wybieranym przez inwestorów chcących uzyskać wysoką efektywność termoizolacyjną budynku. Dzieje się tak ze względu na parametry pianki PUR, która zapewnia sporą wytrzymałość i przede wszystkim wysoki opór cieplny. Brak mostków termicznych ze względu na idealne wypełnienie każdej szczeliny pozwala uzyskać spore oszczędności w zakresie zużycia energii cieplnej potrzebnej do ogrzania domu. Ciepło utrzymuje się bowiem w jego wnętrzu właśnie dzięki minimalizującej straty termiczne piance poliuretanowej.

Atutem izolacji natryskowych jest też czas ich wykonania. Jest zdecydowanie krótszy od układania wełny mineralnej, jednak musi być realizowany przez profesjonalistów. Docieplenia Pianą PUR, jakie przeprowadza Kamil Bąkowski, są doskonałą metodą na przygotowanie energooszczędnego domu. Warto zwrócić również uwagę na lekkość materiału, szczególnie w porównaniu do wełny mineralnej. Pianka poliuretanowa znacznie mniej obciąża więźbę dachową, dlatego w przypadku poddaszy użytkowych jest ona rekomendowanym rozwiązaniem.

Nie tylko na poddasze

Pianka poliuretanowa świetnie sprawdza się przy docieplaniu nie tylko poddasza, ale też ścian czy nawet podłóg. Wszechstronność to kolejny już parametr stawiający ją nad wełną mineralną, która po pewnym czasie nierzadko obsuwa się i nieestetycznie obwisa. Takie problemy nie dotyczą powierzchni zaizolowanych pianką poliuretanową, która wykazuje doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych i tym samym świetnie sprawdza się przy docieplaniu obiektów.

Właściwości termoizolujące pianki PUR są wyższe niż wełny mineralnej, co ostatecznie świadczy na jej korzyść. Zdecydowanie warto wybrać zatem właśnie ten materiał, który pozwoli uniknąć mostków termicznych i zapewni spore oszczędności przy zużyciu energii cieplnej potrzebnej do ogrzania całego budynku. Należy pamiętać, by izolację natryskową pianką poliuretanową zlecić doświadczonemu fachowcowi. Dzięki temu materiał zostanie nałożony profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami inwestora, tworząc tym samym skuteczniejszą od wełny mineralnej izolację termiczną i akustyczną.

Opracowanie:

Docieplenia Pianą Pur Kamil Bąkowski

Przybyszyce 38

  • tel. 665 430 593

Podziel się