Materiał Partnera Do czego służy kamera kominowa?

Do czego służy kamera kominowa?

Kamera kominowa to jedno z narzędzi kominiarskich, służących do sprawdzania przewodów kominowych od wewnątrz. Pomaga zlokalizować nieszczelności przewodu oraz wszelkie usterki, zagrażające bezpieczeństwu użytkowników komina. Pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, wykonać tam zdjęcia i nagrać film, dzięki czemu obraz z niej można zdiagnozować po zakończeniu jej pracy w przewodzie.

Kamera kominowa jest niezwykle ważnym i funkcjonalnym urządzaniem. Wykryje przyczyny niewłaściwego funkcjonowania przewodu kominowego, dzięki czemu koszty jego naprawy będą mniejsze. Pomoże także zwiększyć nasze bezpieczeństwo; gdyż pomoże ocenić, czy przewody mogą być użytkowane. Taką kontrolę powinno przeprowadzać się minimum raz w roku. Sprawdź, do czego służy kamera kominowa? Jak jest zbudowana?

Budowa kamery kominowej

Budowa kamery kominowej różni się w zależności od wybranego przez nas modelu. Najprostsze składają się z elastycznego, a zarazem niezwykle wytrzymałego przewodu, zakończonego z jednej strony endoskopem, a z drugiej wtyczką USB. Taka budowa kamery zapewnia możliwość podłączenia jej do sprzętu komputerowego. Minimalna długość przewodu wynosi 5m, co pozwala wprowadzić go do nawet do bardzo daleko wysuniętych punktów instalacji. Obraz, który rejestruje kamera, wysyłany jest na komputer, gdzie jest przechowywany i gdzie może być wielokrotnie odtwarzany. Daje to możliwość dokładnego przyjrzenia się występującej usterce, jej wnikliwą analizę, znalezienie przyczyn i sposób poradzenia sobie z nią.

Profesjonalne usługi kontroli przewodów kominowych za pomocą specjalistycznej kamery kominowej oferuje swoim klientom renomowany Zakład Kominiarski Janusz Mitas, mogący pochwalić się wieloletnią tradycją.  

Zastosowanie kamery

Kamera kominowa służy przede wszystkim do sprawdzania poprawnego funkcjonowania przewodów kominowych.  

Kolejną ich funkcją jest zapewnienie pełnej kontroli nad badanym obszarem poprzez możliwość sprawdzenia go w każdej chwili dzięki zamontowanemu w urządzeniu nadajnikowi sieci. Przesyła on obraz na komputer albo urządzenie mobilne użytkownika, takie jak tablet czy smartfon. 

Głowica omawianego urządzenia może mieć różny kąt widzenia, który oznacza jednocześnie wielkość rejestrowanego obrazu. Im większy kąt, tym szerszy obraz.

Najnowsze modele zaopatrzone zostały w głowicę obrotową, pozwalającą dokładnie poznać wnętrze kanału z każdej strony. Zbadamy nią zatem nie tylko odcinki proste, lecz także łuki. Najmniejsze urządzenia najlepiej sprawdzą się w przewodach o małej przepustowości.

Kamery kominowe to urządzenia niewielkich rozmiarów, łatwe i intuicyjne w obsłudze, stąd ich wielka popularność.

Podziel się