Materiał Partnera Dlaczego warto zdecydować się na zakup tapety flizelinowej?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup tapety flizelinowej?

Tapetowanie ścian przeżywa swój renesans. Współczesne tapety w niczym nie przypominają tych, które dostępne były w latach 80. czy 90.  Są grubsze, bardziej efektowne i różnorodne. Z ich pomocą możemy stworzyć niebanalną aranżację wnętrza i to bez większego wysiłku. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zakup tapet na flizelinie. Co je wyróżnia?

Tapety na flizelinie – krótka charakterystyka

Tapety flizelinowe to nowoczesne okładziny ścienne, których spodnia warstwa wyprodukowana jest z włókniny poliestrowej. Na wierzchu znajdziemy natomiast winyl w twardej bądź spienionej postaci. Winyl twardy jest wyjątkowo odporny na szorowanie i drobne uszkodzenia mechaniczne. Z kolei winyl spieniony pozwala skutecznie zamaskować większe mankamenty ścian. Tapety na flizelinie można stosować we wszystkich pomieszczeniach – również w kuchni i w łazience. Ich szeroki wybór zadowoli nawet najbardziej wybrednego klienta. W sprzedaży dostępne są tapety monochromatyczne, wzorzyste, 3D, jednolite i o rozmaitych fakturach.

Dlaczego tapety na flizelinie są tak popularne?

Dużą zaletą tapet flizelinowych jest łatwość montażu. Jak informuje pan Zbigniew Ogryzek – właściciel firmy remontowej – tapet na flizelinie nie trzeba smarować klejem. Nakłada się je bezpośrednio na wybraną powierzchnię, co pozwala do minimum ograniczyć nieporządek związany z remontem ścian. Prace montażowe przebiegają sprawnie, a ich rezultat zachwyca. Warto też zaznaczyć, że tapety flizelinowe są bardzo wytrzymałe.

Nie są podatne na uszkodzenia w trakcie nakładania ich na ścianę. Jeśli zdarzy się, że kawałek tapety krzywo przylgnie do powierzchni, wystarczy go odkleić i nałożyć ponownie. Pracując ze zwykłą tapetą papierową, nie byłoby to tak proste. Tapety na flizelinie mogą przetrwać całe lata w niezmienionym stanie. Można je czyścić wilgotną szmatką w celu pozbycia się bieżących zanieczyszczeń. Doskonale nadają się do pomieszczeń z nierównymi ścianami.

… i jeszcze trochę o zaletach

Należy wspomnieć, że tapety na flizelinie pomagają wyciszyć wnętrze. Gruba powłoka skutecznie izoluje je od hałasów. Nie musimy też obawiać się, że pod tapetą rozwinie się grzyb, gdyż okładzina doskonale przepuszcza powietrze i pozwala ścianom oddychać. To również dodatkowy izolator termiczny. Tapety na flizelinie zapobiegają ucieczce ciepła z mieszkania, a więc przyczyniają się do obniżenia kosztów ogrzewania. Nadają się do domów, w których mieszkają alergicy.

A co z demontażem tapet flizelinowych? Nic prostszego! Wystarczy tylko energicznie pociągnąć kawałek tapety, by ten oderwał się od ściany. Co więcej, demontaż takiej okładziny nie wiąże się z dewastacją ścian – zerwaniem tynku czy pozostawieniem skrawków materiału i plam kleju na podłożu. Dzięki temu ściany można z łatwością przygotować do remontu.

Opracowanie:

Zbigniew Ogryzek

Paluchy 26

  • tel. 661 547 843

Podziel się