Materiał Partnera Dlaczego warto zdecydować się na schody stalowe

Dlaczego warto zdecydować się na schody stalowe

Schody stalowe to coraz popularniejsza alternatywa dla schodów drewnianych oraz żelbetonowych. Moda na nie wynika z rosnącego zainteresowania minimalistycznym wystrojem wnętrz. Ale takie schody to nie tylko niezwykle charakterystyczna dekoracja. Jakie są ich inne zalety?

Trwałość

Bez wątpienia schody stalowe są bardzo trwałe. Dobrze wykonane schody mogą służyć nam nawet kilkadziesiąt lat zachowując dobry wygląd i nadany kształt. Być może dlatego zaczynamy je doceniać. Bo o ile w obiektach publicznych schody stalowe są raczej często spotykane, o tyle do domów zaczynają dopiero wkraczać.

Dodatkowo, takie schody są sztywniejsze niż schody drewniane i lżejsze od schodów żelbetonowych. Gdyby porównać jeszcze sposób wykonania schodów stalowych i żelbetonowych to te pierwsze znowu górują – montuje się je szybciej.

Możliwości instalacji

Stal jest też z jednej strony trudnym, ale z drugiej dającym wiele możliwości materiałem. Stalowe schody możemy niemal dowolnie kształtować nadając im odpowiadający nam układ, zachowujemy też sporą swobodę w doborze umiejscowienia, a jeśli mamy taką ochotę, możemy użyć lakieru proszkowego i nadać im kolor pasujący do wnętrza.

Gdzie kupić?

Schody stalowe możemy zamówić w specjalizujących się w takiej branży firmach, np. Przedsiębiorstwo Produkcyjne SOMET. Najczęściej mamy do wyboru gotowe modele lub możliwość stworzenia projektu zgodnego z naszymi wytycznymi. Po ustaleniu szczegółów zlecenia, zostaną wykonane schody, które następnie będziemy mogli zamontować lub zlecić montaż fachowcom. 

Podziel się