Materiał Partnera Dlaczego warto zdecydować się na montaż linoleum?

Dlaczego warto zdecydować się na montaż linoleum?

Do wykończenia podłóg wykorzystuje się różne materiały. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się posadzki pokryte elastycznymi wykładzinami, które świetnie sprawdzają się zarówno w domach prywatnych, jak i rozmaitych obiektach użyteczności publicznej. Do wspomnianych okładzin zalicza się także linoleum. Warto przeczytać tekst i dowiedzieć się, co to takiego oraz jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Czym jest linoleum?

Terminem linoleum określa się specjalną wykładzinę produkowaną z naturalnej żywicy zmieszanej z olejem lnianym. W skład tej okładziny wchodzi odpowiednio utwierdzona masa plastyczna, a także osnowa z tkaniny (zwykle jest to płótno jutowe). Do stworzenia masy zazwyczaj wykorzystuje się mączkę drzewną i korkową, włókna lniane, jak również pigmenty i kalafonię. Przygotowaną przy zastosowaniu wymienionych składników mieszankę rozprowadza się równomiernie po osnowie. Trzeba przy tym pilnować, aby nałożona warstwa była możliwie jak najcieńsza. Wykładziny z linoleum dostępne są na rynku w różnych wzorach oraz kolorach. Dzięki temu każdy użytkownik ma możliwość wyboru takich okładzin, które będą idealnie dopasowane do wystroju danego wnętrza. Linoleum poza prywatnymi lokalami mieszkalnymi znajduje zastosowanie również m.in. w zakładach pracy, obiektach komercyjnych, a także w szkołach i przedszkolach oraz szpitalach i przychodniach. Można je z powodzeniem stosować w pomieszczeniach, gdzie panuje intensywny ruch. Dlatego też modelem tym wykłada się często posadzki w przedpokojach, a także ciągach komunikacyjnych.

Linoleum – zalety nie do przecenienia

Wykładziny z linoleum to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Przede wszystkim produkuje się je z ekologicznych, bezpiecznych dla środowiska naturalnego surowców. Jest miłe i przyjemne w dotyku. Odznacza się też trwałością i odpornością na przetarcia. Ponadto wykazuje właściwości antypoślizgowe, nawet w sytuacji, gdy jego powierzchnia uległa zmoczeniu. Linoleum oferowanym przez takie firmy, jak F. H.U. Presto, można z powodzeniem pokrywać podłogi także w mieszkaniach osób, cierpiących na różnego rodzaju alergie. Powierzchnia tego typu wykładzin jest doskonale zabezpieczona przed rozwojem drobnoustrojów chorobotwórczych. Dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości. Dlatego też okładziny te zalicza się do posadzek higienicznych.

Nawierzchnia linoleum przez długi czas zachowuje nienaganny wygląd. Wszystko dzięki wykazywanym przez nią zdolnościom do samonaprawy. Widniejące na okładzinie ewentualne rysy po pewnym czasie samoistnie znikają.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas