Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zdecydować się na kamienne płytki elewacyjne?

Dlaczego warto zdecydować się na kamienne płytki elewacyjne?

Wybór odpowiedniego materiału na elewację naszego wymarzonego domu to często poważny problem. Na rynku możemy przebierać w ofertach, dlatego decyzja nie jest łatwa do podjęcia. Ostatnio popularność zdobywają kamienne płytki elewacyjne, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej. 


Wykończenie budynku

Elewacja jest ostatnim etapem budowy domu. Musi być ona efektywna, estetyczna i pasująca do ogólnego stylu naszego budynku. Jednak wygląd to nie wszystko, musimy także wziąć pod uwagę względy praktyczne. Dlatego warto wziąć pod uwagę kamień naturalny, który wiernie służy ludziom w budownictwie od czasów prehistorycznych. Płytki kamienne produkowane są w rozmaitych wariantach, kształtach, odcieniach i wzorach. Każdy znajdzie coś dla siebie, a dobrą ich ofertę mają takie sklepy, jak np. Tiles. Odpowiednio dobrane i przymocowane płytki nadadzą naszemu budynkowi oryginalnego i atrakcyjnego charakteru. Możemy dostać płytki w kształcie regularnego prostokąta, a także w nieregularnych kształtach, nawiązujących do naturalnych kamieni. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu chcemy prowadzić nasz dom. Warstwa wierzchnia płytek może być szlifowana i polerowana, wtedy będzie gładka i lśniąca, albo piaskowana i płomieniowana, wtedy płytki będą szorstkie. Charakterystycznym rodzajem płytek kamiennych są płytki boniowane, które są ukształtowane w taki sposób, że na wierzchu krawędzie są obniżone, a na środku płytka jest wypukła. 


Różne rodzaje płytek kamiennych

Na świecie istnieje niezliczona ilość gatunków skał. Jednak w produkcji płytek kamiennych dominują granit, łupek, wapień, marmur i piaskowiec. Cechą charakterystyczną i jednocześnie największą zaletą materiałów budowlanych wykonanych z kamienia jest to, że każdy kamień ma swój niepowtarzalny wzór. Nada to naszemu budynkowi oryginalności i niebanalności. Każdy rodzaj kamienia występuje w naturze w określonej kolorystyce, np. granit możemy dostać bardzo jasny, brązowy, granatowy a nawet lekko czerwony. Z kolei marmury są białe z charakterystycznymi liniami. Płytki marmurowe prezentują się pięknie na elewacjach, przywodzą na myśl świątynie z czasów starożytnych. Piaskowce i wapienie powinniśmy wybrać, jeżeli widzimy swój dom w beżowych kolorach. W ostatnich latach coraz modniejsze stają się czarne budynki, do tego celu idealnie nadadzą się płytki z bazaltu. Jeżeli już mamy wybrane płytki wystarczy je zamontować. Płytki wycięte ze skał przykleja się za pomocą specjalnych klei, które należy dopasować pod względem koloru i nasiąkliwości. Należy jednak uważać przy jasnych piaskowcach, wapieniach i marmurach, ponieważ mogą one ulec przebarwieniom od ciemnego kleju. W takiej sytuacji zaopatrzmy się w biały klej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas