Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zdecydować się na beton komórkowy?

Dlaczego warto zdecydować się na beton komórkowy?

Beton komórkowy to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów, wykorzystywanych przy wznoszeniu konstrukcji ścian budynków jednorodzinnych. Naturalny, energooszczędny i prosty w obsłudze, stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rozwijającego się sektora budowlanego oraz trendy gospodarki promujące rozwiązania przyjazne środowisku. Podstawowe zalety betonu komórkowego prezentujemy poniżej.

Prostota użytkowania

Konstrukcja bloków z betonu komórkowego sprawia, że są one przystępne w użytkowaniu. Dokładność wymiarowa budulca sięga +/- 1 mm, co stanowi najwyższy możliwy standard. Ponadto, bloczki są zaopatrzone w specjalny system łączenia w pionie przy pomocy piór i wpustów, dzięki czemu nie wymagają wypełniania zaprawą spoiny pionowej. Lekkie, łatwe w przenoszeniu i układaniu, są też proste w obróbce. Podlegają przycinaniu przy pomocy podstawowych narzędzi. Murowane ściany powstają w mgnieniu oka i są idealnie równe. Kłopotów nie nastręcza tworzenie otworów pod instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne objaśnia ekspert firmy z materiałami budowlano-instalacyjnymi REMONT Sp. z o.o.

Rozwiązanie systemowe

Beton komórkowy nie przyjmuje wyłącznie formy konwencjonalnych dużych bloczków. Wręcz przeciwnie. Do nabycia znajdziemy też inne użyteczne rozwiązania w tym płytki, panele ścienne, płaskie belki nadprożowe oraz kształtki typu U. Całość elementów betonowych jest łączona przy pomocy odpowiedniej, cienkowarstwowej zaprawy klejącej, która umożliwia zachowanie minimalnej wielkości spoin. Tak opracowana konstrukcja niweluje do minimum ryzyko występowania niepożądanych mostków termicznych.

Doskonałe parametry cieplne

Bloczki z betonu komórkowego i budownictwo energooszczędne to dwie rzeczy, które idą ze sobą w parze. Jednowarstwowa betonowa ściana gwarantuje odpowiednio niski współczynniki przewodzenia ciepła i wysoką izolacyjność cieplną. Jednocześnie jest na tyle ciężka, by nie dopuszczać do przegrzania budynku w okresie letnim. Oszczędności w kosztach eksploatacji domu są odczuwalne już po zakończeniu pierwszego sezonu grzewczego.

Regulacja wilgotności

Ściany wybudowane z betonu komórkowego pozwalają na swobodny przepływ pary wodnej z pomieszczeń na zewnątrz. Oddychająca konstrukcja domu zapewnia korzystny klimat wnętrz, odpowiadający zapotrzebowaniu osób cierpiących na alergię. Uregulowana wilgotność to także mniejsze ryzyko rozwinięcia się szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów.

Ochrona przed ogniem

Naturalna cechą betonu komórkowego jest jego niepalność. Budulec spełnia normy klasy A1, czyli najwyższej odporności ogniowej. Niweluje ryzyko rozprzestrzeniania się ognia w sytuacji zagrożenia pożarowego. Z tego względu wykorzystuje się go powszechnie przy budowie tzw. ścian ogniowych, ale też przy wypełnianiu konstrukcji szkieletowych i wykańczaniu wnętrz.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas