Materiał Partnera Dlaczego warto zamówić meble ogrodowe w pracowni kowalstwa artystycznego?

Dlaczego warto zamówić meble ogrodowe w pracowni kowalstwa artystycznego?

Każdy taras przydomowy czy też balkon warto wyposażyć w meble ogrodowe, przy których będzie można wiosną i latem spędzać czas. Stawiać powinno się na konstrukcje solidne, które wytrzymają zmienne warunki pogodowe bez konieczności przenoszenia stołów czy krzeseł do garażu, składziku czy altanki. Istotny oczywiście jest też ciekawy design. Gdzie zatem kupować funkcjonalne oraz piękne meble do ogrodu? Postawić warto na współpracę z pracownią kowalstwa artystyczne

Projektowanie mebli według pomysłu klienta

Pracownie kowalstwa artystycznego podchodzą do każdego klienta w indywidualny sposób, gwarantując elastyczną współpracę. Przede wszystkim pozwalają zamawiającemu uczestniczyć w procesie projektowym tak, by tworzony wyrób pochodził wprost z jego wizji. To od klienta zależy dobór materiałów budulcowych, rodzaj tworzonych mebli, a także ich styl. Ten warto by był dopasowany do estetyki domu oraz ogrodu, a obecnie popularne są zarówno projekty nowoczesne, jak i klasyczne, awangardowe, industrialne oraz wiejskie. Najlepsze pracownie gotowe są sprostać każdemu wyzwaniu, tworząc meble ogrodowe z motywami art deco, w wersji góralskiej czy też w stylistyce dworskiej lub śródziemnomorskiej. Świetnym pomysłem są również ekskluzywne meble ogrodowe kute z ręcznie formowanymi elementami ozdobnymi rodem z baroku, rokoko czy gotyku.

Jak można zatem wywnioskować, firmy kowalstwa artystycznego dostosowują produkt finalny do nawet najbardziej niestandardowych życzeń klientów, zawsze tworząc konstrukcje wyjątkowe. Wiele serca i pasji w kreowaniu niepowtarzalnych wyrobów wkłada Dariusz Hibental z pracowni ŚLUSARSTWO-KOWALSTWO ARTYSTYCZNE, który oprócz wyposażenia ogrodowego oferuje ozdobne lampy, ławki, ramy luster, kwietniki, furtki czy też bramy. Tacy artyści najczęściej wykorzystują wysokiej klasy stal, w tym gatunek stali czarnej oraz nierdzewnej.Meble kute – wytrzymałość na długie lata!

Kowalstwo artystyczne wraca do łask między innymi ze względu na jakość konstrukcji, którą są w stanie wypracować najlepsi kowale, metaloplastycy i artyści w jednym. Dzięki stosowaniu techniki kutej gwarantują oni klientom meble ogrodowe wytrzymałe na lata. Stal czarna i nierdzewna wyróżniają się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne: mróz, promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury, wiatr, wodę, wilgoć czy też na uszkodzenia mechaniczne. Żywotność konstrukcji kutych określana jest nawet na kilkadziesiąt lat, a ich konserwacja nie jest wymagająca – starzejące się balustrady, poręcze czy meble ogrodowe nabierają dodatkowych walorów.

Wytrzymałość jest zaś związana nie tylko z dobranym materiałem konstrukcyjnym, ale także z jakością materiałów wykańczających – farbami proszkowymi, lakierami oraz impregnatami. Dobra pracownia jest też w stanie zaoferować gwarancję i darmowy serwis w jego ramach.

Niepowtarzalny design z nutką szaleństwa

Meble ogrodowe projektowane i tworzone przez pracownie kowalstwa artystycznego wyróżniają się swoim niezwykłym designem. Trudno znaleźć podobne stoły, stoliki, ramy dla hamaków czy też krzesła i ławki w ofercie sieciowych dystrybutorów wyposażenia ogrodowego. Najlepsze pracownie przygotowują bowiem każdy detal z niezwykłą dbałością, a same meble tworzone są – jak już wspomniano – wraz z klientem.

Wielokrotnie są to konstrukcje ze stali czarnej kutej z ozdobami w motywach kwiecistych czy też w motywach geometrycznych. Piękne meble tworzone przez pracownie kowalstwa artystycznego mogą łączyć się także z betonem architektonicznym, szkłem hartowanym czy też drewnem. Możliwości projektowe zdają się zatem nieograniczone. Każdy mebel jest przy tym jedyny w swoim rodzaju. Klient ma możliwość spersonalizowania wszystkich elementów pod własne gusta – pomysły niecodzienne są zaś chętnie realizowane. Pracownie kowalstwa artystycznego tworzą dzięki temu mini dzieła sztuki i ciekawe wytwory ludzkiej wyobraźni! 

Opracowanie:

Podziel się