Materiał Partnera Dlaczego warto zainwestować w kompleksowe wykańczanie wnętrz?

Dlaczego warto zainwestować w kompleksowe wykańczanie wnętrz?

Gdy budowa domu jest zakończona, przychodzi czas na aranżację wnętrz. Jest to bardzo czaso- i kosztochłonne zadanie. O ile do wymyślenia, jak docelowo mają wyglądać pomieszczenia nie potrzebne są specjalne kompetencje – wystarczy miarka i strony z inspiracjami wnętrzarskimi – o tyle do wyboru materiałów wykończeniowych oraz do faktycznego remontu trzeba mieć wiedzę, sprzęt i zdolności manualne. Jeśli już zdecydujemy się na fachowców, warto wybrać takich, które wnętrza wykańczają kompleksowo!

Rabaty w sklepach budowlanych

Sklepy budowlane kuszą rabatami i programami lojalnościowymi. Im więcej kupujemy w jednej sieci handlowej, tym większą zniżkę gromadzimy. Jednak prawdziwe promocje i niższe ceny otrzymują nie klienci indywidualni, tylko firmy budowlane i wykończeniowe. Korzystając z kompleksowego wykańczania wnętrz możemy więc sporo zaoszczędzić – nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Nie musimy też decydować, jakie gładzie, fugi, gipsy, kleje będą najlepsze. Wystarczy, że przekażemy fachowcom, jaki mają mieć kolor i jakie funkcje spełniać. Oni dobiorą to, co jest najbardziej optymalne pod względem właściwości i ceny - oczywiście z rabatem. Przy okazji podpowiedzą, czy nasze wybory dotyczące materiałów są odpowiednie – zwrócą uwagę na takie rzeczy, które laikowi mogą nie przyjść do głowy. Kompleksowe wykańczanie wnętrz to więc też pełna znajomość cech pomieszczenia.

Szersze spojrzenie na pomieszczenie

Jedna ekipa fachowców wykańczających lokal to pełna znajomość jego mocnych i słabych stron. Nie musimy każdym kolejnym osobom pokazywać, gdzie znajdują się instalacje, w którym miejscu są nierówności etc. Osoby przy kompleksowych remontach już na etapie np. kładzenia paneli wiedzą, jak docelowo ma wyglądać salon, więc potrafią wyprzedzić fakty i doradzić lub odradzić niektóre rozwiązania. Następne ekipy nie będą musiały poprawiać błędów wynikających z nieuwzględnienia kolejnych etapów prac wykończeniowych.

Ekipy wykańczające pomieszczenia całościowo, takie jak firma Radosława Koniecznego z Siemianowic Śląskich są też bardziej elastyczne. Jeśli po drodze będziemy chcieli dokonać jakieś zmiany, będą wiedzieli jak to zrobić optymalnie, ponieważ najlepiej znają użyte przez siebie materiały budowlane.

Im więcej, tym szybciej

Przy wykańczaniu wnętrz „pod klucz” możemy liczyć na zaangażowanie większej liczby osób, niż przy remontach osobnych pomieszczeń. Dzięki temu praca idzie szybciej. Dodatkowo są to często od początku do końca te same osoby, które znamy, mamy do nich zaufanie i których nie boimy się zostawić samych w domu. Jest to bardzo wygodne, bo nie wymaga naszego osobistego zaangażowania, brania urlopu w pracy i kontrolowania najdrobniejszych szczegółów.

Z drugiej strony na wynajęcie ekipy kompleksowo wykańczającej wnętrza najbardziej idealnym momentem są wakacje. Możemy wpuścić ich do domu, zostawiając projekty i wytyczne, by po wakacjach wrócić do nowych, wymarzonych wnętrz.

Opracowanie:

Radosław Konieczny

Siemianowice Śląskie , św. Barbary 15 lok. 2

  • tel. 797 105 732

Podziel się