Materiał Partnera Dlaczego warto wymienić okna w domu?

Dlaczego warto wymienić okna w domu?

Okna odgrywają bardzo ważną w naszym życiu. Najlepsze modele zapewniają naturalne oświetlenie. Zwiększają przepływ powietrza. Sprawiają, że wnętrze wyglądają o wiele ładniej. Odgrywają też dużą rolę w wydajności systemów ogrzewania i chłodzenia. Ułatwia Nowoczesne okna oferują lepszą izolację. W ten sposób ułatwiają pracę tych systemów. Dom będzie bardzo przytulny, wygodny i funkcjonalny.

Zmniejsz rachunki za energię.

Jeśli Twoje rachunki za energię gwałtownie rosną, wymiana okien może być świetnym rozwiązaniem. Zapoznaj się z ofertą Pogotowie Okienno Drzwiowe Tomasz Maderski. Trzydzieści procent powietrza wytwarzanego przez system ogrzewania i powietrza jest tracone właśnie przez drzwi i okna. To oznacza, że 30% energii, za którą płacisz, jest marnowane.

Nowoczesne okna zapewniają lepszą izolację. Pomagają zachować chłód w lecie. Zapobiegają utracie ciepła w zimie. Jeśli Twój dom oferuje lepszą kontrolę temperatury, nie będziesz musiał często uruchamiać klimatyzacji i włączać grzejników. Im rzadziej korzystasz z systemu ogrzewania i chłodzenia, tym niższe są rachunki za media.

Bezpieczniejszy dom

Dom powinien chronić domowników. Wymiana w okien zapewnia spokój. Chroni przed wścibskimi sąsiadami, złodziejami i nieproszonymi gośćmi. Nowoczesna technologia zapobiega obrażeniom, jeśli okno się rozbije. Szklane tafle są zaprojektowane teraz w taki sposób, aby rozpadały się na małe, drobne kawałki zamiast na duże odłamki.

Większy komfort życia

Twój dom powinien być bezpieczną przystanią dla wszystkich domowników. To właśnie w nim mogą powstać przepiękne wspomnienia. Nowe okna zapewniają większy dopływ naturalnego światła. Mogą też pomóc w redukcji hałasu. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy. Nowoczesne zamienniki okien zapewniają lepszą ochronę przed promieniowaniem UV. Chronią domowników przed promieniami UV i meble przed blaknięciem. Nowoczesne okna nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Starsze, tradycyjne modele  wymagają intensywnego czyszczenia, malowania i odnawiania.  Nowe modele są bardziej wytrzymałe i ładniejsze.

Energooszczędne okna

W chłodniejszym klimacie rozważ wybór okien wypełnionych gazem z powłokami niskoemisyjnymi. W ten sposób chronią przed utratą dużej ilości ciepła.  Zwróć uwagę na współczynnik przepuszczalności całkowitego promieniowania słonecznego. Jest miarą promieniowania słonecznego wpuszczanego przez okno. Jeśli okna mają niższy ten współczynnik, w lecie nie będzie w domu za gorąco. Pamiętaj, że nawet najbardziej energooszczędne okno musi być prawidłowo zamontowane. Wtedy zapewni efektywność energetyczną i komfort. Montaż różni się w zależności od typu okien, konstrukcji domu (drewno, mur itp.), elewacji.

Opracowanie:

Pogotowie okienno drzwiowe Tomasz Maderski

Lębork , Jagiellońska 11 lok. 1

Podziel się