Materiał Partnera Dlaczego warto wybudować studnię głębinową na działce rekreacyjnej?

Dlaczego warto wybudować studnię głębinową na działce rekreacyjnej?

Działki rekreacyjne najczęściej usytuowane są na obrzeżach miast lub terenach wiejskich. Właściciele wielu z nich nie mają najczęściej możliwości przyłączenia parceli do lokalnej sieci wodociągowej. Kiedy tylko robi się cieplej, większość czasu spędzamy właśnie na działce rekreacyjnej. Chcemy użytkować ją w sposób wygodny, a  swobodny dostęp do źródła wody w dużej mierze to warunkuje. Rozwiązaniem jest studnia głębinowa. Dlaczego warto zdecydować się na jej budowę?

Studnia głębinowa- co to takiego?

Studnia głębinowa jest pionowym ujęciem wód podziemnych. Tworzy się ją wiercąc lub kopiąc w ziemi otwór, który sięgnie aż do poziomu wodonośnego. Pobór wody z ujęcia możliwy jest dzięki kołowrotowi lub pompie głębinowej. Woda ze studni głębinowej jest bezpieczna dla zdrowia. Jej filtracja odbywa się w sposób naturalny, dzięki czemu jest ona zdatna do picia, nawet bez wcześniejszego zagotowania.

Budowa studni głębinowej to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą poprowadzić przyłącza wodociągowego do swojej działki letniskowej. Wiercona studnia składa się z rur osłonowych, rur do wody pitnej oraz specjalistycznych filtrów. Całość zabezpieczana jest przy pomocy hermetycznej obudowy, która najczęściej wykonana jest z plastiku. Jeśli zaś chodzi o studnie kopane to buduje się je betonowych kręgów, a ich dno wysypywane jest poletkiem filtracyjnym.

Jak radzi specjalista z firmy H2O, która trudni się budową i serwisem studni głębinowych – studnia wiercona przewyższa swoimi zaletami studnię kopaną. Dzięki niej można dotrzeć do korzystniejszych warstw wodonośnych. Woda z takiego ujęcia nie miała kontaktu ze światem zewnętrznym, w związku z czym jest wolna od jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Zalety korzystania ze studni głębinowych

Posiadanie studni głębinowej na działce rekreacyjnej to ogromna wygoda. Jej użytkownicy nie muszą bowiem korzystać z ogólnodostępnego ujęcia wody, które często oddalone jest nawet o kilka kilometrów. Co za tym idzie – nie trzeba dźwigać ciężkich wiader z wodą, a także jej racjonować.

Ogromną zaletą są także oszczędności – wodę ze studni głębinowej możemy pobierać bez żadnych ograniczeń, zupełnie za darmo. Odpowiednie serwisowanie i regularne czyszczenie ujęcia sprawiają, że ze studni można korzystać przez lata. Początkowy wydatek związany z realizacją inwestycji zwróci się zatem z nawiązką.

Przed podjęciem decyzji o budowie studni głębinowej należy skontrolować i ocenić, jakie warunki gruntowo-wodne panują na naszej działce letniskowej. Konieczne będzie także określenie głębokości zalegania wód podziemnych. Nie bez znaczenia jest również ich jakość. Wykonaniem badań geodezyjnych zajmą się specjaliści, którym powierzymy budowę studni głębinowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas