Materiał Partnera Dlaczego warto wybrać kamień na elewację?

Dlaczego warto wybrać kamień na elewację?

Kamień jest materiałem w pełni naturalnym, a do tego niezwykle odpornym na warunki atmosferyczne. Dodatkowo pięknie wygląda. Z tego względu jest doskonałym materiałem na elewację – jako całościowe pokrycie lub element dekoracyjny. Ze względu na szeroką gamę naturalne występujących wzorów i kolorów kamień elewacyjny można dopasować do każdego projektu domu.

 

Elewację można stworzyć z najróżniejszych rodzajów kamienia. Jednym z nich jest łupek szarogłazowy, który ze względu na swój neutralny kolor i naturalny wygląd powinien sprawdzić się zarówno w projektach minimalistycznych, jak i bardziej ekstrawaganckich. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom tego kamienia.

 

Elewacja z kamienia – piękno i wytrzymałość

Kamień jest budulcem niezwykle wytrzymałym. Dlatego doskonale sprawdza się na elewacjach. Jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza mrozu i wilgoci. Jest niezwykle twardy i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych. Zresztą, nawet wieloletni kamień wygląda ciekawie – z czasem nabiera wyjątkowego charakteru. Odpowiednia pielęgnacja wystarczy, by wyglądał dobrze przez wiele lat.

Do tego kamień jest materiałem o nierównomiernej powierzchni, co nadaje mu trójwymiarowy wygląd. Jeśli zależy nam na wyjątkowym charakterze domu warto wybrać kamień cięty jednostronnie. Gładka powierzchnia z jednej strony umożliwi dokładne dopasowanie kamienia do powierzchni ściany, natomiast druga, nierównomierna część będzie stanowiła element ozdobny.

 

Jedność z naturą i otoczeniem

Kamień elewacyjny doskonale komponuje się z otaczającą przyrodą. Jeśli wokół domu jest duży ogród lub las, dom pokryty kamieniem elewacyjnym doskonale wkomponuje się w otoczenie. Co więcej, elementy małej architektury ogrodowej również możemy wykonać z kamienia – wówczas całe otoczenie będzie stanowiło jedność z bryłą domu. Szeroki wybór kamienia łupanego i ciętego zarówno na elewacje, jak i na ścieżki i skalniaki znajdziemy w ofercie kopalni łupka szarogłazowego w Jenkowie. Połączenie kamiennej elewacji lub jej elementów z kamiennym podjazdem lub ścieżką z pewnością będzie wyglądało wyjątkowo i nada charakteru domowi.

 

Kamień na elewację? Tak!

Niezależnie od tego, czy marzy nam się dom o tradycyjnym, surowym charakterze, czy nowoczesny budynek – na elewację doskonale sprawdzi się kamień. Nie trzeba pokrywać nim całego domu. Wystarczy pokryć kamieniem tylko jedną ścianę lub cokół, by uzyskać wyjątkowy efekt. Do tego kamień doskonale sprawdzi się również we wnętrzach. Pokryty kamieniem kominek lub ściana w salonie będą doskonale komponowały się z elewacją, tworząc spójny i harmonijny wizerunek domu.

Podziel się