Artykuł sponsorowany Dlaczego warto postawić na zakup płyty włókno-cementowej?

Dlaczego warto postawić na zakup płyty włókno-cementowej?

Płyty włókno-cementowe, które spotkać można także pod nazwą płyt obornickich, kojarzone są przede wszystkim z wykorzystaniem na obiektach rolniczych i przemysłowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ w sytuacji, w której do przykrycia jest kilkaset lub czasami nawet kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, tania i jednocześnie wytrzymała Eurofala staje się bardzo oczywistym wyborem. Jakie są zatem największe zalety produktu?

Czy płyty tego typu są wytrzymałe?


Oczywiście wykorzystanie włókno-cementu do produkcji płyt nie jest przypadkowe. To materiał, który swoimi właściwościami idealnie wpisuje się w wyznaczniki, które bezpośrednio decydują o jakości pokrycia. Nie należy zapominać o tym, iż w przypadku dachów wytrzymałość związana jest zarówno z odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jak i oddziaływanie warunków środowiskowych, które w naszej strefie klimatycznej potrafią być wymagające. Z jednym i z drugim zagrożeniem włókno-cement radzi sobie doskonale.

Inwestorzy bardzo często inwestorzy zwracają również uwagę na to, czy produkt przeznaczony do stworzenia pokrycia narażony jest na tzw. zachodzenie mchem. Gładka struktura płyt dachowych sprawia, iż proces ten zostaje znacząco odłożony w czasie. Warto jednakże w tym miejscu wyraźnie podkreślić, iż nie ma obecnie na rynku technologii, która byłaby całkowicie odporna na to zjawisko. Jeżeli połać dachu nachylona jest do strony północnej, to trzeba liczyć się z tym, że charakterystyczny osad prędzej czy później się pojawi. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy montaż płyt jest prosty?


Montaż płyt włókno-cementowych można porównać do montażu klasycznej blachodachówki arkuszowej. W tym przypadku również mamy do czynienia z produktem montowanym na stelażu z łat oraz kontrłat oraz z wykorzystaniem specjalistycznie zaprojektowanych wkrętów. W zależności od potrzeb inwestora płyty dostępne są zarówno w wersji surowej, jak i wstępnie obrobionej, czyli takiej, która ma już odpowiednio przycięte narożniki oraz przygotowane miejsce na wkręty. Choć drugi model jest nieco droższy, to jego zakup pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości cennego czasu.

Jak słusznie zaznaczają doświadczeni specjaliści z firmy Cetonit, pomimo stosunkowo prostego montażu, nie powinno się wychodzić z założenia, iż nie będzie nam potrzebna sprawdzona ekipa dekarska. Pomoc profesjonalistów może okazać się nieoceniona w szczególności, jeżeli chodzi o dachy kopertowe lub wielospadowe, gdzie niezwykle istotna jest precyzja wykonywanych cięć. Wszyscy inwestorzy mogą mieć jednak absolutną pewność co do tego, że prace wykonawcze przebiegną tak sprawnie, jak tylko jest to możliwe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas