Materiał Partnera Dlaczego warto korzystać z usług firmy Intercolor? Zalety lakierowania proszkowego

Dlaczego warto korzystać z usług firmy Intercolor? Zalety lakierowania proszkowego

Lakierowanie proszkowe to metoda malowania, która już od wielu lat jest jedną z najchętniej wybieranych metod. Wszystko dlatego, że jest łatwym, stosunkowo tanim i co najważniejsze precyzyjnym sposobem na pokrycie powierzchni farbą. Zastanawiasz się, dlaczego malowanie na sucho jest lepsze od malowania na mokro? Wyjaśniamy, jakie korzyści płyną z lakierowania proszkowego wykonanego przez firmę Intercolor, specjalistów w tej dziedzinie.

Trwałość powłoki

Proces malowania proszkowego polega na rozpylaniu farby w postaci proszku na powierzchnie. Można to zrobić za pomocą dwóch metod – elektrostatycznej i elektrokinetycznej. Działające w tym procesie siły elektrostatyczne sprawiają, że farba osadza się i utrzymuje na malowanej powierzchni. Następnie elementy trafiają do pieca nagrzanego do ok. 200°C, gdzie farba w proszku stapia się i utwardza. I właśnie to sprawia, że elementy malowane proszkowo uzyskują swoją najważniejszą właściwość – trwałość. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości produktów oraz specjalistycznych narzędzi i maszyn, produkty malowane przez firmę Intercolor cechują się dużą wytrzymałością. Są odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, wahania temperatur, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne, a nawet na czynniki chemiczne.

Estetyczne wykończenie

Chociaż zdecydowanie trwałość uzyskanego dzięki malowaniu proszkiem efektu, jest najważniejsza, nie bez znaczenia są także aspekty wizualne. Lakierowanie proszkowe produktów sprawia, że ich powierzchnia jest idealnie gładka, jednolita i precyzyjnie pokryta, nawet w miejscach trudnodostępnych. Co więcej, malarnia proszkowa Intercolor umożliwia klientom wybranie dowolnych kolorów farby z bogatej palety RAL. Natomiast na specjalne życzenie także z palety NCS. Stosowane przez specjalistów farby zachowują swój wygląd przez długi czas – nie tracą koloru, nie pękają i nie łuszczą się. Można również wybrać strukturę, fakturę oraz stopień połysku powłoki.

Ekologiczne i wydajne

Dla niektórych szczególnie ważnym argumentem przemawiającym za wyborem lakierowania proszkowego jest jego ekologiczny charakter. Wykorzystywane w procesie farby nie posiadają w swoim składzie rozpuszczalników, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla środowiska. Podczas procesu malowania do atmosfery nie są emitowane szkodliwe substancje. Ponadto wykorzystywane przez Intercolor nowoczesne maszyny, pozwalają odzyskiwać nadmiar proszku, który nie osadził się na malowanej powierzchni. To sprawia, że farby proszkowe są znacznie wydajniejsze niż te wykorzystywane podczas malowania na mokro.

Opracowanie:

Intercolor sp. z o.o.

Jelcz-Laskowice , Zachodnia 14

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas