Materiał Partnera Dlaczego balustrady ze stali nierdzewnej to dobry wybór?

Dlaczego balustrady ze stali nierdzewnej to dobry wybór?

Jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń balkonów, tarasów i schodów są balustrady. Tym mianem określa się oparte na słupach konstrukcyjnych poręcze. Balustrady wykonuje się z różnych materiałów, a do najczęściej stosowanych zaliczamy m.in. stal nierdzewną i drewno. Zdaniem wielu osób najlepszym wyborem są balustrady ze stali nierdzewnej. Zobacz, jakie są ich największe zalety i dlaczego warto je wybierać.

Balustrady ze stali nierdzewnej – jakie są ich zalety?

Balustrady nierdzewne cieszą się ogromną popularnością, na co wpływ mają ich właściwości i parametry. Główną zaletą takich balustrad jest trwałość. Balustrady tego typu przez wiele lat mogą nie zmieniać swoich właściwości estetycznych i przed długi czas są w dobrym stanie technicznym. Oprócz tego nierdzewne balustrady odznaczają się odpornością na zewnętrzne czynniki. Wpływ na to ma materiał, z jakiego są wykonane, czyli stal nierdzewna. Materiał ten nie zmienia swoich właściwości pod wpływem zmiennej temperatury, ulewnych deszczy, wiatru czy słońca. Z tego względu idealnie sprawdzą się na zewnątrz obiektów budowlanych. Warto też dodać, że balustrady ze stali nierdzewnej są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, zadrapania oraz odpryski. Nawet duże obciążenia nie oddziaływają negatywnie na ich konstrukcje.

Balustrady nierdzewne, których montaż oferuje firma Mz Glass ze Świdwina w województwie zachodniopomorskim, są też odporne na działanie korozji, o czym może świadczyć ich nazwa. Ta właściwość sprawia, że tego typu zabezpieczenia zawsze wyglądają estetycznie i nie wymagają usuwania rdzy oraz stosowania preparatów chroniącej stal przed korozją. Do zalet balustrad nierdzewnych zalicza się również ich dobry wygląd. Takie zabezpieczenia dobrze komponują się z innymi materiałami, dzięki czemu bez trudu można je dopasować do rozmaitych stylów architektonicznych. Stal nierdzewna często łączona jest z drewnem, szkłem, a nawet kamieniem i cegłą, które mogą stanowić wypełnienie balustrady.

Czym jeszcze odznaczają się balustrady nierdzewne i w jakich wariantach są one dostępne?

Stal nierdzewna to materiał, który można w dowolny sposób formować. Dzięki temu możliwe jest stworzenie balustrad o różnych rozmiarach. Ponadto balustrady mogą mieć rozmaite kształty i formy. Trzeba też zaznaczyć, że zabezpieczenia ze stali nierdzewnej są łatwe do utrzymania w czystości. W większości przypadków wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Takie balustrady nie wymagają też specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Balustrady dostępne są w trzech podstawowych wariantach, do których zaliczamy:

  • balustrady pełne,
  • balustrady kurtynowe,
  • balustrady ażurowe.

Te pierwsze wyglądem przypominają ścianki, te drugie są wyższe i sięgają biegu schodów, natomiast te ostatnie złożone są ze słupków, poręczy oraz ażurowych elementów. Na koniec warto dodać, że obowiązujące w Polsce prawo dokładnie określa sytuacje, w których montaż balustrady jest wymagany. Jeżeli schody mają więcej niż 50 cm, wówczas zachodzi konieczność zamontowania tego typu zabezpieczenia. Wyjątek od tych przepisów stanowią jedynie jednorodzinne domy. Wówczas balustrada przy schodach wymagana jest wtedy, gdy ich wysokość przekracza metr.

Opracowanie:

Mz Glass Mariusz Zachar

Świdwin , Cicha 10

  • tel. 782 313 564

Podziel się