Materiał Partnera Dla fanów demolki

Dla fanów demolki

Młoty wyburzeniowe to bardzo pomocne narzędzie stosowane w budownictwie. Mniejsze odmiany można stosować amatorsko przy skuwaniu kafelek łazienkowych, te ogromne stosowane do rozbijania betonu, nie tylko są bardzo drogie, ale i wymagają silnych ramion do obsługi. Jeśli więc jesteś właścicielem firmy budowlanej, potrzebny będzie profesjonalny sprzęt. Te o małej mocy i prędkości obrotowej nadadzą się do domowej dłubaniny.

Zastosowanie młotów wyburzeniowych

Młot wyburzeniowy znajduje zastosowanie przy rozkruszaniu i rozdrabnianiu podłoża skalistego oraz zamarzniętych gruntów. Ponadto stosowany jest do rozbijania nawierzchni dróg betonowych, usuwania nawierzchni asfaltowych. Młoty wyburzeniowe wykorzystywane są przy pracach związanych z rozbijaniem konstrukcji żelbetonowych, ceglanych oraz kamiennych, także do przebijania otworów. Poradzi sobie bez problemu z rozbijaniem bloków skalnych oraz wbijaniem elementów szalunkowych wykopów.

Czy koniecznie trzeba kupić

Jeśli nie jesteśmy firmą budowlaną i nie zamierzamy wydawać dużych pieniędzy, inwestując w drogie narzędzia, możemy skorzystać z firmy wynajmującej sprzęty budowlane. Przecież nikt dzisiaj nie wycina lasu żeby użyć wykałaczki. Są jeszcze przykłady z mlekiem i krową, piwem i browarem, ale brzmią dość nieelegancko.
Załóżmy, że kolega poprosił nas o pomoc w remoncie domu. Jako dobry przyjaciel i pewnie nie za darmo, zgadzamy się. Przyjeżdżamy na miejsce, a tam na początek czeka nas zrywanie betonowych posadzek, żeby wymienić instalacje wodno – kanalizacyjną, no i dom jest stary, to i posadzki do wymiany. Chata sto metrów a z narzędzi łom i łopata. Masakra.
No, raczej nie dajcie się wkręcić w taką sytuację. Kolega wcale nie musi kupować narzędzi, ale na tak spory metraż, powinien wynająć profesjonalny sprzęt. Wtedy sprawnie i szybko pozbędziecie się i posadzki, i nadmiaru energii, gdyż młoty udarowe to zabawki dla dużych chłopców, na pewno skuwanie się spodoba.
Koszt wynajęcia młota na około 5 dni oscyluje w granicach 100 – 150 złotych.

Jak działa młot wyburzeniowy

Młoty o największej mocy stosowane są głównie do osłabiania różnych elementów konstrukcyjnych. Duża energia udaru pozwala na wykorzystanie takich urządzeń do wyburzania ścian. Uderzenia udaru, którego prędkość drgań może przekraczać nawet 4000 udarów na minutę, pozwalają niszczyć nawet bardzo twarde materiały. Nowoczesne urządzenia tego typu mają moc rzędu 2000W. Często wyposażone są we włączniki i osłony przeciwpyłowe.

Opracowanie:

Podziel się