Artykuł sponsorowany Daszki na murki i słupki jako elementy wykończenia ogrodzeń 

Daszki na murki i słupki jako elementy wykończenia ogrodzeń 

Ogrodzenie domu lub innego obiektu pełni wiele ważnych funkcji to przede wszystkim ochrona określonego obszaru i poczucie bezpieczeństwa domowników czy użytkowników. Oprócz tego jednak ogrodzenie to również podział terenu i sposób na odznaczenie terytorium. Nie sposób nie wspomnieć też o funkcji estetycznej. Ogrodzenie jest wizytówką posesji, więc dobrze stworzyć je z elementów, które będą pasowały do elewacji czy dachu. Jeśli chodzi o wykończenie, to na szczególną uwagę zasługują daszki na murki i słupki. Dlaczego warto je zamontować?

Jakie daszki na murki i słupki najlepiej wybrać? 

Mimo tego, że daszki na murki i słupki pełnią przede wszystkim funkcje dekoracyjne, to warto sięgać po produkty dobrej jakości, które posłużą przez wiele lat. Na uwagę zasługują przede wszystkim klinkierowe daszki dwuspadowe czy czterospadowe. Klinkier to tworzywo ceramiczne, które ma pieczony czerep.

Produkt jest otrzymywany poprzez wypalanie gliny w wysokich temperaturach sięgających nawet 1000-1300 stopni Celsjusza. Dzięki temu daszki wyróżniają się dobrą odpornością na działanie czynników mechanicznych i warunków atmosferycznych. Takie elementy nie tylko poprawią estetykę konstrukcji, ale również szybko odprowadzą wodę opadową poza nią, zapobiegając pojawianiu się objawów korozji.

Dlaczego warto montować daszki na murkach i słupkach? 

Jak już wspomnieliśmy, montaż daszków na słupkach i murkach to przede wszystkim poprawa estetyki konstrukcji ogrodzenia oraz ochrona przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. O rozwinięcie tematu poprosiliśmy specjalistę ze sklepu z płytkami klinkierowymi Mikulska Klinkier z Krakowa, który wyjaśnił:

- Decyzja o montażu daszków na słupki i murki to przede wszystkim wiele możliwości aranżacyjnych. W naszym sklepie internetowym mamy dwuspadowe i czterospadowe daszki, więc łatwo dopasować je do różnych konstrukcji. Dla szczególnie wymagających Klientów przygotowujemy też daszki na wymiar, które sprawdzą się u każdego, kto chce stworzyć wyjątkową konstrukcję. Poza tym daszki występują w bogatej gamie kolorystycznej, więc można je dobrać tak, aby pasowały do ogrodzenia, dachu czy elewacji.

Jeżeli chodzi o dobór daszków, to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, a także kształt. Wspomniane daszki czterospadowe są najpopularniejsze i są przeznaczone do przykrywania słupków o równobocznym przekroju. Daszki dwuspadowe będą z kolei świetnie się prezentować na podłużnych elementach. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że wybierając daszki, warto zwracać uwagę wyłącznie na produkty pochodzące od sprawdzonych producentów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas