Materiał Partnera Czym wyróżniają się panele szklane do kuchni?

Czym wyróżniają się panele szklane do kuchni?

Możliwości aranżacyjnych jest obecnie bardzo dużo, a jednym z ciekawszych pomysłów jest zastosowanie szkła do wykończenia kuchni. Materiał ten może posłużyć chociażby do przygotowania niezwykle eleganckich i wyglądających luksusowo frontów mebli kuchennych, ale nie tylko. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na panele szklane – jak się je wykonuje i co konkretnie wyróżnia je na tle innych materiałów wykończeniowych?

Gdzie w kuchni umieszcza się szklane panele?

Elementy szklane są powszechnie wykorzystywane w różnych pomieszczeniach. W kuchni przezroczysty materiał może posłużyć do przygotowania specjalnych paneli. Umieszcza się je pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami kuchennymi. Przymocowane do ściany panele szklane stanowią w ten sposób nietuzinkową część aranżacji, przyciągając uwagę. Atrakcyjne wizualnie i nowoczesne rozwiązanie może być pod wieloma względami dopasowywane do indywidualnych preferencji inwestora.

Należy jednak takie panele zamówić w sprawdzonym zakładzie szklarskim, który wykona je zgodnie z oczekiwaniami klienta. Jednym z takich miejsc jest Solidny Szklarz. Do przygotowania paneli można użyć różnego typu szkła. Często wybieranym rozwiązaniem jest tzw. Lacobel. To szkło lakierowane, które swoim wyglądem przypomina nieco płytki ceramiczne. Panele z takiego materiału są przeważnie produkowane w formie jednolitej, gładkiej tafli, która może być zarówno przezroczysta, jak i lakierowana lub nawet uzupełniona grafiką.

Jak mogą wyglądać panele szklane do kuchni?

W zakresie wizualnego dopasowania paneli ze szkła klienci sprawdzonych zakładów szklarskich mają wiele możliwości. Wspomniany materiał określany jako Lacobel dostępny jest w wielu wariantach. Oprócz grafiki można w takich panelach umieścić też wkład ozdobny. Najczęściej jest to naturalna tkanina, która nadaje niepowtarzalnego wyglądu panelom i tym samym tworzy wyjątkową aranżację całej kuchni. Ciekawym pomysłem jest połączenie tego typu wyrobów szklanych z podkreślającym ich wygląd oświetleniem LED.

Panele szklane do kuchni są zatem przede wszystkim atrakcyjne wizualnie. Wyróżniają się one również łatwością w czyszczeniu. Z tego właśnie powodu są dobrym rozwiązaniem do kuchni, gdzie przy przygotowywaniu posiłków często dochodzi do zabrudzenia ścian. Szkło jest materiałem, z którego wszelkie plamy można szybko usunąć bez konieczności stosowania specjalnych detergentów. Nowoczesna stylistyka w połączeniu z wysoką funkcjonalnością sprawiają, że panele szklane są obecnie jednym z najpopularniejszych elementów wyposażenia wnętrz zamawianych w zakładach szklarskich.

Opracowanie:

Solidny Szklarz

Kobiernice , Dworska 1C

  • tel. 33 810 86 30

Podziel się