Artykuł sponsorowany Czym wyróżniają się dobrze wykonane budynki biurowe?

Czym wyróżniają się dobrze wykonane budynki biurowe?

Biurowce to przede wszystkim siedziby dużych korporacji i instytucji, a także obiekty wznoszone przez przedsiębiorców z myślą o zarabianiu na wynajmie lokali mniejszym firmom. W nowoczesnym budownictwie biurowym nie ma miejsca na błędy projektowe i niedoróbki – chodzi tu także o estetykę. Nie bez powodu inwestorzy wolą powierzać realizację budynków biurowych generalnemu wykonawcy z doświadczeniem, który zajmie się budową kompleksowo.

Wprowadzenie. Biurowce projektowane zgodnie z normami

W Polsce wszystkie budynki muszą być projektowane według obowiązujących przepisów i norm; bardzo często dochodzi do tego również kryterium planu zagospodarowania przestrzennego. Budynek zawsze musi być solidną konstrukcją, przy czym do projektowania konstrukcji nośnej, wykończenia, instalacji itd., a także do przygotowania planu budowy zawsze podchodzimy indywidualnie. Wyobraźmy sobie prostą sytuację: biurowiec o gabarytach X zaprojektowany na zwartym gruncie spoistym w centrum miasta i taki sam biurowiec zaprojektowany na luźnym gruncie niespoistym. Oba budynki będą miały inne fundamenty, inaczej też będzie przebiegała ich budowa od podstaw.

Biurowce o przepisowej konstrukcji i dobrze zaprojektowanej przestrzeni użytkowej

Wiemy już, że do każdego projektu budynku podchodzimy indywidualnie. Szukając odpowiedzi na pytanie, czym wyróżniają się dobrze wykonane budynki biurowe, powinniśmy jednak zwrócić uwagę nie tylko na przepisową konstrukcję. Przestrzeń użytkowa w nowoczesnym biurowcu musi być zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi standardami pracy w biurach. Mówiąc w uproszczeniu, pracownicy muszą mieć dla siebie do dyspozycji właściwy metraż, odpowiednie zaplecze, bezpieczną komunikację itd. Jak mówią nam przedstawiciele firmy Łęgprzem z małopolski, trzeba przy tym zaznaczyć, że inwestorzy przykładają coraz większą wagę do detali i stawiają na coraz nowocześniejsze rozwiązania.

Detale i nowoczesne rozwiązania. Przykład: fotowoltaika

Najlepszy przykład w nawiązaniu do powyższego: budynek zaprojektowany – łącznie z ustawieniem względem stron świata – w taki sposób, by maksymalnie wykorzystywać naturalne światło słoneczne w ciągu dnia, obniżając tym samym rachunki za prąd. To niemalże podstawa nowoczesnych biurowców, przy czym trzeba mieć na uwadze, że nie w każdym biurze i nie o każdej porze roku światło słoneczne w ciągu dnia wystarczy (a w niektórych biurach nawet jest ono niekorzystne ze względu na prace z różnymi sprzętami). Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie paneli fotowoltaicznych. Budynki biurowe wykonawca może dziś przyodziać w naprawdę wydajne rozwiązania tego rodzaju, które lokujemy nie tylko na dachach, co jest nawiązaniem do wspomnianej we wstępie estetyki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas