Materiał Partnera Czym się wyróżniają rolety wewnętrzne i zewnętrze?

Czym się wyróżniają rolety wewnętrzne i zewnętrze?

Jeśli jesteśmy w trakcie prac wykończeniowych i zajmujemy się stolarką okienną, to równie ważnym wyborem jest zakupienie odpowiednich rolet. Ich producenci i sprzedawcy oferują rolety wewnętrzne oraz zewnętrze. Produkty te spełniają taką samą funkcję, aczkolwiek, gdy przyjrzymy im się z bliska, to znacznie różnią się od siebie. Zatem czym charakteryzują się rolety zewnętrze i wewnętrzne, a także, kiedy na nie postawić?

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne – jakie są ich mocne strony i kiedy je wybrać?

Wydawać by się mogło, że wybór rolet do domu nie jest skomplikowanym zadaniem. Nic bardziej mylnego, ponieważ od tego, jakie rolety wybierzemy, zależy ich funkcjonalność. Wybierając między roletami wewnętrznymi a zewnętrznymi, najważniejszym czynnikiem wartym naszej uwagi jest poziom nasłonecznienie wnętrza. Oprócz tego kluczowe jest zagwarantowanie bezpieczeństwa osobom znajdującym się w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o ten pierwszy aspekt, czyli o regulacje nasłonecznienia to lepsze możliwości dają rolety wewnętrzne. Dzięki nim możliwe jest dowolne regulowanie poziomu światła naturalnego, jakie wpada przez okno do pomieszczenia. Opcja ta pozwala zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń w dzień. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu jeszcze lepszego efektu, to warto wybrać wewnętrzne rolety zaciemniające. Producenci oferują także rolety dzień i noc. Różnego typu produkty znajdziemy w ofercie firmy Al Profil z Zamościa na Lubelszczyźnie.

Z kolei w chwili, gdy bardziej zależy nam na zabezpieczeniu mieszkania lub domu przed włamaniem, lepszym wyborem są zewnętrzne rolety. W większości przypadków korzystają z nich osoby, które mieszkają np. na parterze lub pierwszym piętrze. Zastosowanie takich rolet to dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniami. Producenci rolet oferują produkty, które wyróżniają się przede wszystkim właściwościami antywłamaniowymi. Takie rolety wykonane są ze specjalnych materiałów. Jednakże nie zapewniają one takiej ochrony przed działaniem słońca jak wewnętrzne rolety.

Gdzie zastosowanie znalazły rolety wewnętrzne?

Klienci dużo częściej decydują się na montaż rolet wewnętrznych, ponieważ ich zastosowanie jest nieco szersze. Pasują one niemalże do każdego wnętrza, niezależnie od tego, jak jest ono zaaranżowane. Oprócz tego oferowany asortyment  jest bogaty, zarówno jeśli chodzi o materiały, jak i ich kolory i wzory. Wewnętrzne rolety dostępne są także w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do każdego pokoju. Popularność rolet wewnętrznych wzięła się też z tego, że są one tańsze od zewnętrznych, a ich montaż jest zdecydowanie łatwiejszy. Z kolei wybranie rolet zewnętrznych wymusza na nas ingerencję w ściany obiektu, a to nierzadko wiąże się z koniecznością skorzystania z usług fachowego montera. Oprócz tego montaż rolet zewnętrznych powinien być uwzględniony już na etapie projektowania domu, a na rolety wewnętrzne możemy zdecydować się w każdej chwili.

Opracowanie:

Al Profil Joanna Misztal-Łuczka

Zamość , Kilińskiego 71

Podziel się