Materiał Partnera Czym kierować się przy wyborze firmy dekarskiej?

Czym kierować się przy wyborze firmy dekarskiej?

Planując budowę czy też remont naszego dachu, musimy znaleźć odpowiednią, fachową ekipę, która poprawnie wykona wszystkie prace. Nie jest łatwo wybrać profesjonalnego dekarza. Jak zostało ustalone przez profesjonalistów - dach jest bardzo skomplikowanym elementem domu. To przy budowie tej części popełnia się najwięcej błędów. Dowiedz się na co zwrócić uwagę, wybierając firmę dekarską.

Doświadczenie, wiedza, specjalizacja

Na rynku możemy znaleźć firmy takie jak np Spad-Dach Michał Szarek, której specjalizacją są usługi dekarskie.. Są takie firmy, które kryją dachy, ale dodatkowo zajmują się też innymi usługami, niekoniecznie związanymi z dekarstwem. Firma chwaląca się wieloma specjalizacjami, zazwyczaj będzie wykonywała wszystkie usługi przeciętnie. Powinniśmy zatem brać pod uwagę firmy wykonujące jedynie krycie dachów. Warto również zwrócić uwagę na certyfikaty, które posiada potencjalny wykonawca naszego dachu. Szkolenia oraz kursy świadczą o wiedzy i doświadczeniu. Jest to bardzo istotne w tej branży.

Dekarz z polecenia

Zanim zaczniemy szukać w internecie jakiegoś dekarza, warto popytać się znajomych oraz rodziny czy nie polecą nam sprawdzonego fachowca. Nie ma lepszej zachęty oraz potwierdzenia fachu niż zadowolony klient. Skoro dana firma wykonała dobrą robotę i klient jest usatysfakcjonowany, w naszym przypadku powinno być podobnie. Jeśli nikt nie będzie nam chciał nikogo polecić, możemy zajrzeć do internetu i tam poczytać opinie o fachowcach, gdzie wypowiadają się klienci mający styczność z konkretnymi dekarzami.

Przejrzysta umowa i gwarancja

Zanim firma rozpocznie prace, powinniśmy sporządzić umowę zawierającą zakres prac, termin wykonania, całkowite koszty oraz harmonogram płatności. Wielu dekarzy zaproponuje takie sporządzenie. Jeśli jednak firma na którą się zdecydowałeś będzie miała ku temu jakieś opory czy wątpliwości - zrezygnuj z niej. Profesjonalna firma będzie udzielała również gwarancji na wykonane przez nią prace, co zostanie zawarte w podpisanej umowie. Jest to naprawdę ważne. Jeśli dojdzie do jakiejś usterki, nie będziemy musieli dodatkowo płacić za pracę kolejnego fachowca.

Kontakt i kontrola

Dobry kontakt jest kluczem do sukcesu zarówno dla klienta, jak i usługodawcy. Jeśli bez problemu dogadujesz i kontaktujesz się z dekarzem jeszcze przed przystąpieniem do pracy, oznacza to, że cały proces będzie łatwy. Mając również możliwość kontrolowania tego jak idą prace będziemy

Opracowanie:

Spad-Dach Michał Szarek

Garwolin , Asnyka 17

  • tel. 513 242 739

Podziel się