Materiał Partnera Czym jest stosowana przy dociepleniach pianka poliuretanowa PUR?

Czym jest stosowana przy dociepleniach pianka poliuretanowa PUR?

Usługi docieplania obiektów budowlanych, w tym domów jednorodzinnych i mieszkań to inwestycja, której poprawność wykonania determinuje wielkość oszczędności na ogrzewaniu, jaki uzyskamy w okresie grzewczym. Ważne jest, nie tylko, aby wybrać odpowiedni rodzaj materiału izolującego, ale również stosowane metody, techniki docieplania budynków.

Do najpowszechniej stosowanych obecnie materiałów mających poprawić termoizolację budynków jest pianka poliuretanowa PUR.

Czym jest pianka PUR, dlaczego jej zastosowanie zyskuje na popularności?

Pianka poliuretanowa PUR to wysokiej jakości materiał izolacyjny, który powstaje poprzez połączenie dwóch składników – poliolu i izocyjanianu, w wyniku kontaktu z dwutlenkiem węgla silnie się pieni wypełniając szczelnie wszystkie wolne przestrzenie, bez ryzyka powstawania mostków termicznych. Przy poprawnym montażu gwarantuje spadek kosztów ogrzewania nawet o 50%, co w porównaniu z użyciem wełny mineralnej jest aż o 30% większą oszczędnością na materiale opałowym użytym do ogrzania pomieszczeń.

  • jej wyższości nad innymi stosowanymi w praktyce budowlanej materiałami takimi jak styropian, czy wata szklana, stanowią takie niezmienne w czasie parametry, jak:
  • Nienasiąkliwość,
  • Lekkość,
  • Szybkość montażu,
  • Odporność na agresywne środowisko chemiczne,
  • Trwałość.

Korzyści z zastosowania pianki PUR do dociepleń domu

Ważne jest, aby decydując się na użycie do docieplenia budynków, czy też docieplenia dachów skorzystać z usług doświadczonej w dziedzinie dociepleń pianką PUR firmy, takiej jak firma Rest z Sochaczewa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami i zgodnie ze sztuką budowlaną a dodatkowo będziemy mogli sprawdzić rzetelność wykonanych prac w praktyce. Liderzy w branży dociepleń i poprawy termiki budynków wykonują usługi pianką PUR z gwarancją.

Mimo że jest to stosunkowo drogi materiał izolacyjny, istotną zaletą zastosowania pianki PUR jest fakt, iż pianka PUR idealnie dopasowuje się do powierzchni, wypełniając wszelkie szczeliny, co jest nie do osiągnięcia (bez poprawek) przy użyciu wełny mineralnej.

Pianka PUR jest całkowicie bezpiecznym materiałem, który w kontakcie z ogniem ulega samo ugaszeniu i nie jest przedmiotem zainteresowania gryzoni, co w porównaniu z innymi izolatorami budynku stawia ją na pierwszym miejscu.

W zależności od grubości używanej pianki mamy różne jej zastosowanie zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle spożywczym:

  • piana zamkniętokomórkowa o gęstości ok. 40 kg/m3 – pozwala na budowę m.in. komór chłodniczych do przechowywania owoców i warzyw, czy obiektów hodowlanych w rolnictwie
  • piana zamkniętokomórkowa o gęstości ok. 60 kg/m3 – stosowana jest do termoizolacji płaskich dachów, termorenowacji dachów i stropodachów
  • piana otwartokomórkowa o gęstości ok. 8-15 kg/m3 – używana jest do izolacji termiczno-akustycznej budynków, przy izolacji poddaszy, fasad budynków, izolacji ścian działowych wewnętrznych, oraz podłóg.

Podziel się