Materiał Partnera Czym jest staging home i co warto o nim wiedzieć?

Czym jest staging home i co warto o nim wiedzieć?

Odpowiednie przygotowanie mieszkania do sprzedaży lub wynajmu skraca czas znalezienia klienta, a także zwiększa cenę nieruchomości. Niestety, nie każdy wie, jak to zrobić, dlatego z pomocą przychodzi home staging. Pod tym tajemniczym terminem kryje się usługa profesjonalnego przygotowania nieruchomości. Jest ona niezwykle popularna w USA i krajach Europy Zachodniej, natomiast w Polsce zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Staging home w praktyce

Osoby planujące kupić lub wynająć mieszkanie (lub inną nieruchomość) coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na cenę, czy też lokalizację, ale również na walory estetyczne. Wnętrza zaniedbane, ciemne lub niefunkcjonalne siłą rzeczy cieszą się mniejszą popularnością. Aby przełamać ten impas i zachęcić klientów, niejednokrotnie potrzebna jest wnętrzarska rewolucja. I tym jest właśnie staging home. Usługa ta oznacza odpowiednie przygotowanie wnętrza, a pod tym hasłem może kryć się wiele rzeczy (w zależności od tego, czego nieruchomość potrzebuje) m.in.:

  • odświeżenie wnętrza - ścian, podłóg itp.,
  • wymianę mebli,
  • gruntowne sprzątanie, zwłaszcza kuchni i łazienki oraz okien,
  • naprawę usterek,
  • zwiększenie ilości światła w pomieszczeniach.

Jednak to jeszcze nie wszystko. Home stager pomaga także w przygotowaniu zdjęć oraz opisów ogłoszenia podkreślających atuty nieruchomości.

Komu warto polecić home staging?

Staging home to znakomite rozwiązanie dla osób, które najzwyczajniej w świecie nie mają pomysłu, co zrobić, aby uatrakcyjnić swoją nieruchomość. Profesjonalny home stager jest obeznany w aktualnych trendach wnętrzarskich, doskonale zna ofertę sklepów meblowych i z materiałami wykończeniowymi, w dodatku dysponuje wiedzą z zakresu aranżacji wnętrz. Dzięki temu można odmienić mieszkanie nie do poznania i wywołać efekt „wow”. Staging home to także propozycja dla osób, które z różnych względów nie mają czasu na rewolucję w nieruchomości. Z oferty tego specjalisty warto skorzystać planując sprzedaż lub wynajem domu, mieszkania, biura lub innej nieruchomości.

Profesjonalny home stager

Home staging w wykonaniu odpowiedniej osoby może diametralnie odmienić wnętrze i szybko zwiększyć szanse na wynajem lub sprzedaż nieruchomości. Dlatego to zadanie warto powierzyć profesjonalnej i doświadczonej osobie, np. architektowi wnętrz z biura projektowego Martines Apolonia Wyszyńska. Firma działa na rynku od 2005 roku, oferując najwyższą jakość usług i niebanalne pomysły wnętrzarskie. Oferta Martines obejmuje m.in.: projekty wnętrz, projekty i produkcję mebli, wzornictwo przemysłowe, staging home, aranżację okien i podłóg, dobór tkanin, kolorów i światła. Każdy klient może liczyć na indywidualne podejście, rzetelność i atrakcyjne ceny.

Opracowanie:

Martines Apolonia Wyszyńska

Piła , al. Powstańców Wielkopolskich 1a lok. 3l

Podziel się