Artykuł sponsorowany Czym jest beton recepturowy?

Czym jest beton recepturowy?

Beton recepturowy jest materiałem budowlanym o jasno określonej specyfikacji. Jego zastosowanie jest szerokie, a dzięki indywidualnie dopasowywanym składnikom powstałe z jego użyciem konstrukcje są trwałe. Nowoczesny sprzęt i cechy produktu umożliwiają stosowanie go zarówno latem, jak i zimą. Czym jest beton recepturowy i jaka jest jego specyfikacja?

Czym jest beton recepturowy?

Beton recepturowy powstaje na podstawie skrupulatnych wytycznych. Jego skład jest podany w normie obowiązującej w kraju, w którym jest stosowany. Receptura tego rodzaju betonu dostosowywana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb konkretnej budowy. Doskonale sprawdza się w przypadku większych konstrukcji. Przedsiębiorcy pragnący postawić wytrzymałe konstrukcje, wykonanie betonu recepturowego mogą zamówić np. w firmie Energobet. Oferuje ona kompleksowe usługi na terenie Warszawy. Nie tylko można zakupić tam wytworzenie betonu, ale firma również zapewnia jego transport. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi powstały produkt jest wysokiej jakości. Sprawdza się nie tylko latem i wiosną, ale również podczas niższych temperatur – zimą i jesienią.

Jaka jest specyfikacja betonu recepturowego?

Specyfikacja betonu recepturowego powinna zawierać w każdym przypadku wymagania podstawowe, do których należą między innymi:

  • rodzaj oraz kategoria wykorzystywanego kruszywa,

  • informacja o założonej zawartości cementu,

  • rodzaj oraz klasa wytrzymałości cementu,

  • maksymalny wymiar kruszywa,

  • informacja o maksymalnej ilości chlorków w kruszywie.

W specyfikacji betonu recepturowego lekkiego powinna być również określona maksymalna gęstość stosowanego kruszywa, natomiast w przypadku betonu recepturowego ciężkiego powinna zostać podana informacja o minimalnej gęstości kruszywa. Dzięki procesowi indywidualnego dobierania składników beton recepturowy Warszawa ma konkretne właściwości, które sprzyjają budowie. Doskonale spełnia swoją rolę i pozwala na osiągnięcie wysokiej klasy rezultatów. Specyfikacja betonu recepturowego może mieć również wymagania dodatkowe, które określane są w konkretnych przypadkach. Należą do nich na przykład: podawanie pochodzenia niektórych składników zamiast właściwości, wymagania techniczne dotyczące kruszywa lub temperatury i mieszanki betonowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas