Materiał Partnera Czym dokładnie charakteryzuje się blachodachówka?

Czym dokładnie charakteryzuje się blachodachówka?

W dzisiejszych czasach na rynku możemy spotkać wiele różnego rodzaju materiałów stosowanych do wykonywania pokryć dachowych. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczamy oczywiście blachodachówkę. Ten materiał możemy spotkać w różnych wariantach cenowych, co najczęściej spowodowane jest jakością użytej do produkcji blachy oraz rodzaju wykończeń. Duża gama kolorów i wzorów sprawi, że nawet bardzo wymagający klienci znajdą odpowiednie rozwiązanie.

Jakie parametry posiada blachodachówka?

W dzisiejszych czasach ten materiał zalicza się do najczęściej wykorzystywanych pokryć dachowych zarówno w mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Przy procesie produkcji wykorzystuje się nowoczesne technologie, które dają możliwość przygotowania materiału na wybraną długość. Specjaliści z firmy Tytan Dach posiadają w swojej ofercie modele w bogatej gamie kolorystycznej. W związku z tym nawet bardzo wymagająca osoba znajdzie odpowiedni model dla siebie. Blachodachówka to materiał, który charakteryzuje się między innymi niewielką wagą. Przyjmuje się, że metr kwadratowy waży około 4,5 kilograma. W związku z tym nie obciąża to nadmiernie konstrukcji całego budynku. Warto wspomnieć, że blachodachówka to materiał, który dobrze sprawdzi się przy każdej konstrukcji dachu. Do tego nie wymaga konserwacji i jest dość prosty w czyszczeniu.

Blachodachówki modułowe

Obecnie naprawdę wiele osób decyduje się na wykorzystanie blachodachówki modułowej. Ten materiał przypomina pewnego rodzaju układankę, ponieważ składa się kilku arkuszy o niewielkich wymiarach. Montaż nie jest zbyt skomplikowany, a wszelkie prace powinny rozpocząć się od przygotowania połaci dachu. Ta blachodachówka wymaga odpowiedniego ułożenia w taki sposób, aby nie występowały żadne szczeliny. Ochroni to wnętrze budynku przed wilgocią. Materiał o niewielkich wymiarach umieszczany jest na paletach, a więc jego transport z pewnością nie sprawi żadnego problemu. Blachodachówka modułowa produkowana jest z bezpiecznych dla zdrowia powłok. To właśnie one pełnią funkcję dekoracyjną oraz ochronną przed niekorzystnym działaniem zjawisk atmosferycznych. Jak widać, blachodachówka modułowa posiada naprawdę wiele zalet, które mają duży wpływ na jej popularność.

Podziel się