Materiał Partnera Czym charakteryzuje się próg drzwiowy z przekładką termiczną

Czym charakteryzuje się próg drzwiowy z przekładką termiczną

Próg drzwiowy z przekładką termiczną jest bardzo ważnym elementem izolacyjności cieplnej każdego domu. Odpowiedni montaż i uszczelnienie progu mają duże znaczenie i są istotne przede wszystkim w przypadku nowego budownictwa. Co warto więc wiedzieć na temat progów drzwiowych z przekładką termiczną? Czym się cechują i jakie jest ich zastosowanie?

Rodzaje progów drzwiowych

Drzwi to jeden z kluczowych elementów w każdym budynku. Odpowiednio dobrane stanowią niewątpliwą ozdobę domu, ale przede wszystkim powinny być one funkcjonalne. Obecnie na rynku wybór drzwi i dodatków do nich jest bardzo szeroki. Poszczególne części, w tym progi różnią się między sobą stylem i parametrami technicznymi. W ofertach producentów, takich jak na przykład Wiktorczyk, znaleźć można szeroki wybór drzwi zewnętrznych z których każde wyposażone są w próg z przekładką termiczną.  Warto przy tym pamiętać, że to od progu w dużej mierze zależy ogólna szczelność drzwi i ich funkcjonalność ale nawet najlepszy próg bez właściwego montażu nie spełni swojej funkcji. Dlatego na ten element wyposażenia trzeba zwrócić szczególną uwagę. Coraz większą popularnością od jakiegoś czasu cieszą się progi aluminiowe z przekładką termiczną wykonaną z PCV. Ograniczają one w dużej mierze straty ciepła i chroni przed przemarzaniem drzwi. Są dodatkowo trwałe i bardzo sztywne, a więc wraz z czasem użytkowania nie tracą swoich pierwotnych parametrów.

Zalety progów drzwiowych z przekładką termiczną

Progi wyposażone w specjalną przekładkę termiczną znacznie ograniczają straty ciepła. Z kolei uszczelnienia zlokalizowane na pionowych elementach ramy zwiększają jeszcze izolacyjność termiczną. W przypadku drzwi balkonowych, stosując progi termiczne z przekładką termiczną i niskim progiem, można dodatkowo zamontować kryty zaczep antywyważeniowy czy postawić na  wygodną funkcję uchyłu. Dzięki temu drzwi stają się jeszcze bardziej funkcjonalne i zapewniają domownikom maksymalny komfort ich użytkowania. Klasyczne progi aluminiowe z dodatkową przekładką termiczną mają zresztą o wiele więcej zalet: są odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, a przy tym są dość niskie, co minimalizuje ryzyko potknięcia się na nich – to bardzo ważne w domach, w których mieszkają małe dzieci czy osoby starsze. Progi drzwiowe z wstawką termoizolacyjną montowane są w odpowiednich kanałach zlokalizowanych w posadzce pod drzwiami. To tzw. ciepły montaż, który odpowiednio wykonany jest w stanie zatrzymać ciepło w domu. Jak więc widać, ich zalety znacznie ułatwią nam życie, dlatego też warto rozważyć ich montaż.

Podziel się