Materiał Partnera Czym charakteryzuje się dobra hurtownia budowlana?

Czym charakteryzuje się dobra hurtownia budowlana?

W Polsce budownictwo mieszkalne, gospodarcze, komercyjne, czy też przemysłowe, bardzo się w ostatnich latach rozwinęło. Jest to efekt nie tylko coraz to nowszych technologii wznoszenia obiektów, przy wykorzystaniu innowacyjnego sprzętu budowlanego. Olbrzymi swój wkład w to mają producenci materiałów budowlanych, które są coraz trwalsze, a także bardziej wydajne pod kątem technicznym, wpasowując się wielokrotnie w idee budownictwa pasywnego tj. energooszczędnego i proekologicznego. Na szczególną uwagę, zasługują również hurtownie budowlane – mowa oczywiście o tym terminowych i profesjonalnych.

Szeroki asortyment z różnych dziedzin budownictwa

Najlepsze hurtownie materiałów budowlanych, przede wszystkim posiadają bardzo szeroki asortyment, na który składają się produkty dekarskie, budownictwa przemysłowego, czy te elewacyjne. Mowa zatem o m.in. dachówkach ceramicznych, papach termozgrzewalnych, blachodachówkach, pustakach ceramicznych, betonie komórkowym, wełnie mineralnej, styropianie, o tarcicy i drewnie konstrukcyjnym, czy też o prefabrykatach: kompozytach tarasowych, parapetach aluminiowych/stalowych, bramach garażowych. 

Pamiętać jednak należy od tym, że nie szeroki asortyment tylko się liczy, ale również ten wysokiego gatunku. Klasę premium swoich produktów, gwarantują zatem takie marki, jak m.in. ROBEN, CREATON, BRASS, EURONIT, BALEXMETAL, WERNER, VELUX, FAKRO, ROTO, DORKEN, MDM, PREFA i wiele innych.

Pełne doradztwo techniczne

Przy zakupie materiałów budowlanych ważne jest również szerokie doradztwo techniczne. Dzisiaj najlepsze hurtownie są zatem w stanie wykonywać bardzo potrzebne analizy materiałoznawcze, również gwarantując bezpłatne wyceny, czy nawet pełne kosztorysowanie. Wiele podmiotów branżowych, jest w stanie również w celu określenia ilości potrzebnych dla inwestycji produktów, wykonać wizję lokalną – np. pomiar dachu – co pozwoli na zakup materiałów bez koniecznych wysokich nadwyżek, lub bez konieczności domawiania wyrobów. Jeśli jednak klient nabył zbyt dużą ilość np. dachówek ceramicznych, najlepsze hurtownie, są w stanie przyjąć je z powrotem, zwracając odpowiednią ilość pieniędzy.

Błyskawiczny dowóz własnym sprzętem

Ważnym wyznacznikiem dobrej hurtowni budowlanej, jest również dowożenie zamówionych towarów do klientów własnym transportem HDS. Jest to dzisiaj praktyka bardzo ważna zwłaszcza w przypadku budownictwa mieszkaniowego – m.in. wznoszenie domów jednorodzinnych. Wiele firm bowiem realizujących tego typu inwestycje, nie posiada własnej floty przewozowej. Jeśli zatem szukasz profesjonalnej firmy, która słynie z kompleksowości obsługi, koniecznie podejmuj współprace z hurtownią budowlaną NOWY DACH. Słynie ona przede wszystkim ze sprzedaży wyrobów dekarskich – najwyższej jakości pokryć dachowych. 

Podziel się