Materiał Partnera Czym charakteryzują się sufity podwieszane i dlaczego warto je stworzyć?

Czym charakteryzują się sufity podwieszane i dlaczego warto je stworzyć?

Podwieszany sufit to konstrukcja, na której stosowanie decyduje się coraz więcej osób nie tylko ze względów estetycznych, ale również i w kontekście funkcjonalności. Sufity podwieszane podobnie jak i ścianki działowe tworzy się z płyt G-K. Dowiedzmy się więc czegoś więcej na ten temat. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat sufitów podwieszanych.

Czym są sufity podwieszane?

Sufit podwieszany to nic innego jak konstrukcja mająca najczęściej na celu zakrycie nierówności lub warstwy ociepleniowej czy też po prostu stworzenie nietypowego wyglądu naszego wnętrza. Tworzone są one przy pomocy dostępnych w każdym sklepie z materiałami budowlanymi płyt gipsowo-kartonowych (czyli dość cienkiej warstwy gipsu obudowanego tekturą) wraz z aluminiowymi stelażami oraz odpowiedniej wielkości blachowkrętów.

Jakie płyty gipsowo-kartonowe stosuje się do tworzenia sufitów podwieszanych?

W zależności od naszych potrzeb oraz oczywiście miejsca tworzenia sufitu podwieszanego mamy możliwość wyboru kilku rodzajów płyt gipsowo-kartonowych, które posiadają swoje określone oznaczenia takie jak:

  • A - Jest to standardowa płyta gipsowa w kolorze szarym, którą możemy zastosować w pomieszczeniach, gdzie maksymalny poziom wilgoci wynosi około 70%. Są to na przykład korytarze lub pokoje.
  • H2F - Z tego rodzaju płyt możemy stworzyć sufity podwieszane w łazienkach, kuchniach lub też piwnicach, ponieważ są one wodoodporne.
  • F - Jest to rodzaj ognioodpornych płyt G-K co oznacza, że możemy ich użyć do stworzenia sufitu podwieszanego w miejscu, gdzie znajduje się na przykład kocioł grzewczy lub kominek.
  • FH2 - Tego typu płyty możemy zastosować w miejscach narażonych zarówno na działanie wilgoci jak i ognia, czyli na przykład jako sufit podwieszany czy też zabudowa w łazience czy kuchni znajdujących się na poddaszu obiektu.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż sufitu podwieszanego?

Montaż sufitu podwieszanego niesie za sobą bardzo wiele korzyści takich jak:

  • Możliwość ciekawej aranżacji pomieszczenia
  • Zakrycie nierówności znajdujących się na suficie oraz różnych elementów instalacji wodnej lub elektrycznej
  • Możliwość zamontowania oświetlenia sufitowego
  • Dużo lepsza termoizolacja pomieszczenia
  • Szeroki wybór płyt gipsowo-kartonowych.

 Kto może zająć się montażem sufitu podwieszanego?

Montaż sufitu podwieszanego to jedna ze spraw jakie warto powierzyć doświadczonej i przede wszystkim sprawdzonej firmie remontowej Wandam.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas