Materiał Partnera Czym charakteryzują się bramy segmentowe?

Czym charakteryzują się bramy segmentowe?

Decydując się na zakup bramy garażowej, mamy do wyboru kilka opcji: bramy rolowane, skrzydłowe, uchylne i segmentowe. W niniejszym artykule skupimy się na charakterystyce tych ostatnich. Bramy segmentowe to bardzo popularne i nowoczesne rozwiązanie – cechują się one wysokim standardem, zapewniają trwałość, wygodę użytkowania oraz izolację cieplną. Sprawdźmy, jakie jeszcze zalety posiadają tego rodzaju bramy.

Bezpieczeństwo i wytrzymałość

Istotnym czynnikiem, który ma zagwarantować brama garażowa jest bezpieczeństwo, zwłaszcza jeżeli posiadamy małe dzieci lub zwierzęta na posesji. Odpowiednia brama powinna zapewniać ochronę przed wypadnięciem jej z prowadnic, niekontrolowanego zamknięcia, odbijaniem skrzydła, przycięciem palców, a także zaczepieniem i skaleczeniem ostrą krawędzią. Napęd elektryczny, w który wyposażona jest brama, winien mieć system zabezpieczeń zatrzymujący mechanizm w przypadku zetknięcia się bramy z przeszkodą.

Ogromną zaletą bram segmentowych jest ich wytrzymałość. Bramę kupuje się na długie lata i oczekuje się od niej bezawaryjnego użytkowania. Zapewniają to wszelkie użyte sprężyny, zawiasy, uszczelki, wsporniki rolek, automatyka oraz estetyczne panele, które są odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne przez cały rok.

Izolacja cieplna i automatyczne rozwiązania

Garaż jest często integralną częścią budynku mieszkalnego, dlatego warto, aby w obu pomieszczeniach panowały podobne warunki. Tutaj funkcję izolacyjną może spełniać brama garażowa, a bramy segmentowe mają bardzo dobrą izolacyjność termiczną ze względu na panele, które ponadto chronią przed hałasem oraz wiatrem. Przerwy między nimi wypełnione są specjalnymi uszczelkami zapewniającymi uzupełniającą izolację. Jeżeli brama wyposażona jest w dodatkową furtkę pozwalającą na wychodzenie i wchodzenie do garażu bez konieczności otwierania całej bramy, oszczędzanie energii cieplnej jest jeszcze większe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Sterowanie bramą bez wychodzenia z samochodu, dzięki napędowi elektrycznemu z pilotem, wewnętrzna lampa oświetlająca wnętrze garażu, fotokomórki i inne rozwiązania zawiązane z automatyką bram garażowym również wpływają na komfort użytkowania. Jeżeli nawet te dodatki nie przekonują do zakupu bramy segmentowej, warto spojrzeć na nią od strony estetycznej. Są one często projektowane tak, aby kolorystyka oraz faktura pasowały odpowiednio do wyglądu całego budynku. Pomaga w tym szeroki wybór paneli oraz kolorów, dlatego brama segmentowa będzie współgrała z każdym stylem domu – zapewnia ekspert z firmy Rapi, która zajmuje się dystrybucją i montażem bram garażowych.

Podziel się