Artykuł sponsorowany Czym cechują się farby proszkowe?

Czym cechują się farby proszkowe?

Zakup farb proszkowych jest opłacalny. Mają one bowiem wiele zalet, które sprawiają, że produkty wyróżniają się szerokimi możliwościami zastosowania. Pod działaniem ciepła rozlewają się, a następnie utwardzają. Jeśli chcesz poznać najważniejsze cechy tych artykułów, zapoznaj się z naszym tekstem. Poniżej przedstawiamy charakterystykę farb proszkowych. Ponadto wskazujemy, do czego mogą być stosowane.

Farby proszkowe to termoutwardzalne substancje powstałe na bazie polimerów. Gdy działają na nie wysokie temperatury, ulegają stopieniu, rozlaniu oraz ostatecznie utwardzeniu. Pracownik sklepu online z farbami proszkowymi podpowiada, z czego składają się artykuły tego rodzaju:

Podstawowym składnikiem farb proszkowych jest żywica. Wpływa ona na rodzaj farby, możliwe jest stworzenie produktu poliestrowego, poliuretanowego czy epoksydowego. Oprócz tego artykuły składają się z pigmentów oraz wypełniaczy.

Właściwości farb proszkowych

Składniki farb proszkowych wpływają na ich właściwości. Zastosowane pigmenty, a także wypełniacze decydują m.in. o kolorze, jakości, a nawet stopniu połysku produktów. Dużą zaletę farb proszkowych stanowi to, że w ich składzie nie znajdują się żadne substancje szkodliwe takie jak rozpuszczalniki lub metale ciężkie. Niestety są one bardzo często spotykane w przypadku innych rodzajów farb. Artykuły proszkowe nie stanowią zagrożenia dla zdrowia osób, które je stosują oraz środowiska naturalnego. Wyróżniają się dużą odpornością na eksploatację, a także na działanie silnych środków chemicznych. Pomalowanie powierzchni tymi farbami sprawia, że stają się one odporne zarówno na ścieranie, jak i zarysowania.

W jaki sposób wykorzystuje się farby proszkowe?

Farby proszkowe mają wiele możliwości zastosowania. Przydają się podczas różnych prac, w związku z czym cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Mogą być używane na zewnątrz oraz wewnątrz. Zdecydowanie częściej są jednak wybierane do użytku zewnętrznego. Przydają się bowiem do pokrywania konstrukcji stalowych oraz aluminiowych. Ponadto mogą być nimi malowane elementy elewacyjne, balkonowe czy ogrodzenia. Bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku wyrobów powstałych z drutu. Nierzadko farbami proszkowymi pokrywa się też elementy samochodowe i części maszyn rolniczych.

Z kolei wewnątrz farby proszkowe są stosowane do malowania biurowych mebli metalowych. Poza tym ich właściwości umożliwiają wykorzystywanie ich do pokrywania kaloryferów. Za pomocą produktów tego rodzaju można również pomalować różne sprzęty zaliczane do gospodarstwa domowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas