Materiał Partnera Czy warto zdecydować się na wypożyczenie sprzętu budowlanego?

Czy warto zdecydować się na wypożyczenie sprzętu budowlanego?

Inwestycja w nowy lub używany sprzęt budowlany wiąże się zwykle z dużymi wydatkami finansowymi dla właścicieli firm. Wysokie koszta maszyn sprawiają, że mogą one nawet uniemożliwić wystartowanie z całym projektem. Na szczęście, na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa w postaci wypożyczalni sprzętu budowlanego. Jakie są ich pozytywne aspekty i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Pomimo, że niektóre firmy nadal preferują zakup sprzętu na własność, to skorzystanie z usług wypożyczalni niewątpliwie niesie ze sobą wiele zalet. Jak się okazuje, to nie tylko doskonałe rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców budowlanych. Wśród zalet wypożyczalni można wymienić m.in.

Cena wypożyczenia, a cena zakupu

Cena usług wypożyczalni sprzętu w stosunku do zakupu nowej maszyny jest praktycznie znikoma. Zakup np. koparki wiąże się często z dużym wkładem pieniężnym, ale dochodzą do tego jeszcze koszty eksploatacji i utrzymania jej w czasie, gdy nie pracuje się aktualnie nad żadnym projektem. Wypożyczenie zdecydowanie daje szansę, aby uniknąć wydatków z tym związanych.

Czas realizacji

Wypożyczalnie sprzętów budowlanych dostarczają swoje maszyny w bardzo krótkim czasie, co usprawnia czas budowy. Ponadto, często mają kontrakty z centrami logistycznymi, które w tempie ekspresowym, za pomocą profesjonalnego sprzętu, będą mogły dostarczyć maszyny na miejsce. W przypadku mniejszych pojazdów nie stanowi to problemu, ale już przygotowanie koparki do transportu wiąże się z większymi umiejętnościami. 

Kompleksowość usług

Niektóre wypożyczalnie w swojej ofercie posiadają dodatkowe usługi, dzięki czemu znacznie odróżniają się od konkurencji. Mając na względzie informacje udzielone przez ekspertów z firmy transportowej Darpol, wypożyczalnie mogą zaproponować jeszcze m.in. transport urządzeń rolniczych czy kruszyw i materiałów drogowych, co w konsekwencji może pozytywnie wpłynąć na usprawnienie budowy.

Brak zmartwień w kwestii awarii

Profesjonalne wypożyczalnie sprzętów budowlanych systematycznie sprawdzają swoje pojazdy, w celu zminimalizowania wystąpienia awarii czy usterek. W razie niefartu, jakim jest wystąpienie wspomnianych sytuacji, firmy często proponują podobny sprzęt w ramach umowy.

Oczywiście, to czy usługi takich serwisów są korzystne dla firm, jest kwestią do szerokich dyskusji. Zawsze znajdą się osoby, które będą miały inne zdanie, twierdząc, że lepszym rozwiązaniem jest zakup sprzętu. Powyższe argumenty, pozwalają jednak twierdzić, że wypożyczenie sprzętu jest wygodną i ekonomiczną opcją dla dyrektorów każdej budowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas