Materiał Partnera Czy warto zainwestować w wycieraczki aluminiowe?

Czy warto zainwestować w wycieraczki aluminiowe?

Gdy wybieramy się do kogoś w gości, pierwszym elementem, który przykuje naszą uwagę, zanim przekroczymy próg domu czy mieszkania, może być… wycieraczka. Jest to przedmiot nie tylko użyteczny ze względu na funkcję, którą pełni, ale też dekoracyjny. Ładna, solidnie wykonana i dobrze dobrana wycieraczka może być elementem estetycznym podkreślającym wystrój danego wnętrza.

Cechy i rodzaje wycieraczek aluminiowych

Wycieraczki aluminiowe są nowoczesnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem, jeżeli chodzi zarówno o utrzymanie czystości, jak i estetykę. Możemy spotkać się z różnymi rodzajami aluminiowych wycieraczek. Szeroki wybór pozwala dopasować typ do własnych potrzeb i preferencji.

Czy to w budynku użytku publicznego, czy mieszkaniu, możemy wyróżnić wycieraczki aluminiowe stosowane przed wejściem do budynku, czyli zewnętrzne, jak i te za progiem, czyli wewnętrzne. Oba te rodzaje mają kilka wspólnych zalet. Przede wszystkim są bardzo wytrzymałe, przez co posłużą przez długi czas. Dostępność wielu wariantów kolorystycznych sprawia, że możemy odpowiednio dopasować barwę wycieraczki do całości wnętrza lub elewacji. Możemy również wybrać wysokość wycieraczki, a wraz z nią długość włosia, która przekłada się na skuteczność i wydajność oczyszczania obuwia. Niezależnie od tego, ile osób przewija się przez nasze drzwi, można mieć pewność maksymalnej czystości.

Wkłady do wycieraczek

 Oprócz podziału na wycieraczki zewnętrzne i wewnętrzne, wyróżnić możemy poszczególne typy wkładów. To one decydują o funkcjonalności wycieraczki.

W przypadku wkładu osuszającego elementem czyszczącym będą tekstylne wkłady osuszające i pyłochłonne. Wycieraczki te, oprócz swojej wytrzymałości, cechują się również skuteczną absorpcją wilgoci oraz dużą „pojemnością”, czyli tym, ile zanieczyszczeń mogą przyjąć.

Wkłady osuszająco-czyszczące oprócz wkładu tekstylnego są wyposażone również we wkład gumowy, który dzięki swojemu profilowaniu bez trudu radzi sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami obuwia.

Jeszcze usuwa je wycieraczka czyszcząca. Jest ona wyposażona zarówno w gumowe wkłady, jak i aluminiowe grzebienie, które z łatwością ściągają z podeszwy nawet wyjątkowo oporny brud.

Wszystkie rodzaje naszych wycieraczek aluminiowych można w sposób łatwy zwinąć i wyczyścić – wyjaśnia specjalista z firmy Unimat.

Zastosowanie wycieraczek aluminiowych

Wycieraczki aluminiowe znajdują szerokie zastosowanie. Ich wysoka skuteczność oraz wydajność, a także łatwość przechowywania i odświeżenia sprawiają, że idealnie sprawdzają się one tam, gdzie ruch jest szczególnie natężony: w biurach, centrach handlowych, restauracjach, barach, szkołach, urzędach, hotelach. Docenią je także klienci indywidualni, którzy szukają najwyższej jakości i dążą do niej w każdym detalu. Porządna wycieraczka, która faktycznie spełnia swoje zadanie, robi dobre wrażenie, zanim jeszcze gość przestąpi Twój próg.

Podziel się