Materiał Partnera Czy warto stosować płyty MON?

Czy warto stosować płyty MON?

Płyty MON są dość powszechnym materiałem budowlanym, który w Polsce najczęściej wykorzystuje się do układania dróg oraz różnego rodzaju placów np. parkingów lub składów. Mogą być rozwiązaniem trwałym, jak i wielokrotnego użytku. Jakie są największe zalety tego rozwiązania i gdzie najlepiej je kupić, aby mieć pewność, że będą charakteryzowały się wieloletnią trwałością?

Czym są płyty MON?

Płyty MON to solidny materiał, który został wyprodukowany z betonu architektonicznego. Zwykle ma kształt prostokąta lub kwadratu i jest powszechnie stosowany w branży budowlanej – zwłaszcza do budowy dróg oraz placów. Najważniejsze rodzaje płyt MON to między innymi:

  • Drogowe – to właśnie nimi wykłada się powierzchnie, po których poruszają się pojazdy.
  • Elewacyjne – do montażu na cokołach budynków oraz fasadach elewacji.
  • Tarasowe – tani sposób na wykończenie tarasu.

Ceny płyt MON są zależne od rodzaju oraz jakości materiału, z którego zostały wykonane. Można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe propozycje – powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestora.

Gdzie kupić?

Z racji tego, że są one wyjątkowo ciężkie, trudno przetransportować je i montować przez wykorzystania odpowiedniego sprzętu. Osoby niedoświadczone powinny skorzystać z usług przedsiębiorstwa, które ma dostęp do materiałów wysokiej jakości oraz specjalistycznych maszyn budowlanych, takich jak np. dźwigi. Transportem i układaniem nawierzchni z płyt MON zajmuje się między innymi firma Taurus. Znalezienie profesjonalnej firmy działającej w tej branży to podstawa, aby otrzymać gwarancję jakości. Płyty zakupione u niezweryfikowanego sprzedawcy może i będą tanie, ale z pewnością nie będą inwestycją na lata.

Zalety płyt MON

Można śmiało stwierdzić, że jest on materiałem niedocenianym, jednak skutecznie konkuruje z kostką brukową. Wśród największych zalet trzeba wymienić:

  • Łatwy montaż i demontaż – mogą być wielokrotnie wykorzystywane, dlatego często służą jako tymczasowe utwardzenie dróg dojazdowych, na przykład do placów budowlanych.
  • Trwałość – płyty MON wykonane z solidnego betonu przetrwają wiele lat i nie wymagają konserwacji.
  • Odporność – przede wszystkim na niesprzyjające czynniki środowiska, na przykład mróz i opady atmosferyczne, a także obciążenie oraz uszkodzenia mechaniczne.
  • Wszechstronność – można wykorzystywać je na wiele sposobów.

Płyty MON są nie tylko tańsze od kostki brukowej (zwłaszcza tej szlachetnej), ale też szybciej się je układa. Już w kilka godzin można uzyskać równą i solidną nawierzchnię, nawet w przypadku dużych placów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas