Materiał Partnera Czy stal ocynkowaną można malować proszkowo?

Czy stal ocynkowaną można malować proszkowo?

Stal ocynkowana to rodzaj stali, która została zabezpieczona przed korozją poprzez nałożenie na nią warstw cynku. Ochrona ta następuje w dwojaki sposób. Z jednej strony stanowią szczelne zabezpieczenie przed agresywnym działaniem środowiska, a z drugiej strony w razie uszkodzenia wierzchniej warstwy dzięki ochronie katodowej nadal chroni materiał bazowy przed rdzą. Czy stal ocynkowaną maluje się proszkowo?

Jak przygotować stal ocynkowaną pod malowanie proszkowe?

Zabierając się za malowanie stali, ważny jest, proces jej oczyszczenia i zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych i promieniowania UV. Do lakierni takich jak MALEKS Lakiernia Proszkowa Marek i Anna Aleksandrowicz trafiają elementy, które poddane były wcześniej ocynkowaniu ogniowemu, które sprawia, że elementy zabezpieczane tą metodą zyskują wysoką odporność na tarcie, uderzenia, nie potrzebują prac konserwacyjnych, a przy tym są przyjazne dla środowiska. Ocynkowaną stal należy oczyścić z zanieczyszczeń powstałych w wyniku kontaktu cynku ze środowiskiem zewnętrznym. Żeby farba nie odpryskiwała, należy ocynkowany materiał poddać odgazowaniu np.przy użyciu farby proszkowej z odgazowywaczem.

Jak malować stal ocynkowaną?

Malowanie proszkowe stali ocynkowanej  odpowiednio przeprowadzone pozwala zapewnić trwałą ochronę i estetyczny wygląd metalu na długie lata. Na jakość lakierowania proszkowego wpływa zarówno odpowiednie przygotowanie powierzchni, jak i prawidłowa obróbka cieplna. Bez specjalistycznego sprzętu, wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu tego typu prac niezwykle trudno jest wykończyć powierzchnie ocynkowane tak, aby były efekty były zadowalające. Właściwie zabezpieczona stal wraz z solidnie wykonaną powłoką lakierową sprawia, że konstrukcje stalowe są wytrzymałe na uszkodzenia, bezpieczne w użytkowaniu, a do tego koszt ich eksploatacji i konserwacji kształtuje się na niskim poziomie. Dzięki malowaniu proszkowemu ocynku możliwe jest przeciwdziałanie powstawaniu naturalnemu białemu nalotowi i wykończenia stali w dowolny sposób.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas