Materiał Partnera Czy nowoczesne schody półkowe sprawdzą się w Twoim domu?

Czy nowoczesne schody półkowe sprawdzą się w Twoim domu?

Obserwując rynek budownictwa jednorodzinnego, nie da się ukryć, że obecnie największym zainteresowaniem wśród inwestorów, cieszą się wyznaczniki architektury nowoczesnej. Aby je zrealizować, właściciele domu muszą zadbać nie tylko o odpowiedni wygląd bryły budynku, ale także o należytą estetykę wnętrza, którego jednym z najważniejszych elementów, są schody. Za absolutny hit ostatnich kilku lat uznaje się nowoczesne schody półkowe. Czym są i co je wyróżnia?

Schody półkowe, czyli co?


Tego typu schody swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznej konstrukcji i sposobowi montażu. Instaluje się je bezpośrednio do ściany nośnej. Nic nie wspiera ich od dołu, a przestrzeń pomiędzy poszczególnymi elementami jest wolna. Dzięki właśnie temu całość nabiera niezwykle lekkiego i przede wszystkim minimalistycznego wymiaru. Nowoczesne schody półkowe to w zasadzie nic innego niż pojedyncze stopnie, sprawiające wrażenie samoczynnie unoszących się w powietrzu.

Inwestorzy zainteresowani tym rozwiązaniem powinni zadawać sobie sprawę z tego, że podjęcie decyzji o ich montażu musi nastąpić znacznie szybciej niż w przypadku technologii alternatywnych. Dlaczego? Otóż dlatego, że konstrukcją nośną dla nich są zazwyczaj żelbetowe belki ukryte w ścianie. Oczywiście nie oznacza to, że schodów takich nie da się zainstalować później. Jest to jednak znacznie trudniejsze i wiąże się z odczuwalnie wyższymi kosztami. Co jeszcze warto wiedzieć?

Z jakiego materiału?


Schody półkowe to rozwiązanie relatywnie nowe. Jednakże klienci nie muszą obawiać się o ograniczoną ilość możliwości – w szczególności, jeśli chodzi o rodzaj materiału, z którego mają zostać wykonane stopnie. W tym przypadku zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się drewno oraz stal. Jaka z opcji jest lepsza? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, aczkolwiek najlepsi specjaliści z branży, do których z pewnością zaliczają się pracownicy firmy Wood-Art, wyraźnie zaznaczają, iż drewno naturalne może okazać się opcją nie tylko praktyczniejszą, ale także bardziej uniwersalną.

Schody stalowe, choć nietuzinkowe, współgrają jedynie wnętrzami urządzonymi w sposób wręcz modernistyczny. Za niewielką wadę produktu uważa się również fakt, że chodzenie po schodach metalowych generuje dość charakterystyczny dźwięk. Dlatego też wielu klientów decyduje się na wykorzystanie drewna dębowego, bukowego lub jesionowego. Materiały te gwarantują doskonałe parametry wytrzymałościowe i jak najbardziej wpisują się w założenia nowoczesnego podejścia do architektury. Stopnie schodów półkowych wykonywane są również ze szkła typu float.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas