Materiał Partnera Czy można wykonać nagrobek z piaskowca?

Czy można wykonać nagrobek z piaskowca?

Wybór materiału na nagrobek jest ważną decyzją. Warto więc postawić na materiał trwały i jednocześnie estetyczny. Jedną z odmian naturalnego kamienia, który wykazuje wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych, jest właśnie piaskowiec. Z jednej strony jest twardy i odporny na warunki atmosferyczne, z drugiej na tyle miękki, że pozwala na tworzenie nawet skomplikowanych kształtów. Nadaje się do przygotowania płyty nagrobnej i figur czy pomników. Odpowiednio przygotowany dorówna wytrzymałością nagrobkom wykonanym z granitu. Należy jednak odpowiednio o niego dbać. Raz w roku powinniśmy pokrywać nagrobek, preparatem impregnującym chroniącym przed korozją i niszczeniem. Piaskowiec jest wykorzystywany od wieków, więc został już wypróbowany przez naszych przodków.

Co można jeszcze tworzyć z piaskowca?

Zacznijmy od kominków, wykonane z piaskowca znakomicie się prezentują. Skała jest podatna na formowanie i możemy tworzyć z niej bardzo finezyjne elementy. Obudowy do kominka wymagają wprawy i sporej dozy precyzji, ale cieszą oko użytkowników, a po nagrzaniu płomieniami z kominka, oddają ciepło do pomieszczenia. Ważną rolę odgrywa aspekt dekoracyjny.

Piaskowiec ponadto jest wykorzystywany w ogrodzie, bo idealnie współgra z roślinami. Możemy więc wykonać architekturę ogrodową: ławki, donice, fontanny, wykończenia oczek wodnych, a także elementy chodnikowe czy nawet kostkę brukową. Można produkować wiele przedmiotów, bo piaskowiec daje duże możliwości wykreowania ciekawych wyrobów.

Jakie usługi można świadczy zakład kamieniarski?

  • rzeźbiarstwo w kamieniu,
  • kamieniarstwo budowlane,
  • kamieniarstwo ozdobne,
  • kamienne rzeźby ogrodowe,
  • artystyczna obróbka piaskowca,
  • obudowy kominków,
  • rzeźby z kamienia,
  • renowacje zniszczonych ozdób, rzeźb,
  • wyroby z kamienia do domów, ogrodów i przestrzeni publicznej.

Jeśli chcemy stworzyć swój ogród marzeń z pięknego piaskowca, musimy znaleźć rzemieślnika, który potrafi sprostać naszym oczekiwaniom. Rzeźby, kamienne balustrady, tarcze herbowe, a nawet uliczki w ogrodzie, przed domem czy w przestrzeni miejskiej, będą się znakomicie prezentowały.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas