Materiał Partnera Czego dotyczą remonty dachów?

Czego dotyczą remonty dachów?

Usługi remontowania dachów są dzisiaj bardzo rozległe. Prac, które można zlecić zakładowi dekarsko-blacharskiemu jest bardzo dużo. Najczęściej jednak remont dachu wiąże się z wymianą pokrycia dachowego, stworzeniem nowych obróbek blacharskich czy też wstawienia nowego okna dachowego. Poznaj kilka najpopularniejszych przykładów remontowania dachów.

Naprawy dachów i ich konserwacje

Dachy to konstrukcje, które wymagają okresowego przeglądu i serwisowania. Ważne jest ich czyszczenie, pokrywanie impregnatami, a nawet malowanie. Naprawy dachów często dotyczą wymiany pojedynczych arkuszy blachodachówki czy wymiany kilku dachówek ceramicznych. W starszych budynkach wymagane są działania dotyczące wzmacniania więźby dachowej. Istotne jest również wymienianie jej niektórych elementów, które uległy uszkodzeniom.

Naprawy i konserwacje dachów dotyczą także obróbki blacharskiej. Mowa o zabezpieczaniu przed korozją wiatrownic, pasów nadrynnowych czy samych rynien. Dobra firma zabezpieczy takie konstrukcje m.in. przed blaknięciem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Ważne jest bowiem to, aby obróbka blacharska była spójna wizualnie z całym pokryciem dachowym. To w przypadku znacznego uszkodzenia powinno być wymieniane na nowe. Tym m.in. zajmuje się firma usług ogólnobudowlanych i Zakład Dekarsko-Blacharski AMZ, który rekomenduje np. wymianę starych dachów z dachówek ceramicznych na konstrukcje oparte o blachodachówki modułowe wentylacyjne.

Naprawy dachów często dotyczą bowiem pogorszonych ich własności termoizolacyjnych.

Izolacje dachowe

Remonty dachów w dużej mierze tyczą się tworzenia nowych izolacji. Wymieniane są m.in. folie paroprzepuszczalne i inne zewnętrzne materiały izolacyjne, które umieszczone są bezpośrednio pod pokryciem. Ważne są również działania docieplające i wygłuszające od wewnątrz budynku. Na rynku cenione są termomodernizacje strychów i poddaszy pianką PUR lub wełną mineralną. Pamiętać bowiem należy o tym, że źle wyizolowany dach wpływa na ucieczkę z domu bardzo dużej ilości ciepła. Nie tylko zatem należy stawiać na remonty elewacji, ale także właśnie na naprawy dachów. Te powinny być także dobrze wentylowane.

Zmodernizuj swój dach

Remont dachu nie tylko dotyczy przywracania jego wysokich parametrów technicznych. Niekiedy inwestorzy proszą z innych względów o modernizacje. Dotyczą one np. chęci zainstalowania nowego okna dachowego lub też świetlików. Dużą popularnością cieszą się dzisiaj m.in. okna dachowe balkonowe, które pozwalają stworzyć na poddaszu specyficzny mini balkon. Modernizacje dachów związane są również z adaptacjami poddaszy do celów mieszkalnych. Wtedy firmy dekarskie i ogólnobudowlane zajmują się podwyższaniem dachów, tworzeniem nowych ścian kolankowych wraz z oknami, a także tworzeniem wejść do mieszkania na ostatniej kondygnacji bezpośrednio od zewnątrz.

Modernizacje mogą również tyczyć się przebudowy domu lub jego rozbudowy. Wtedy należy w odpowiedni sposób tworzyć niemalże nowy dach tak, aby był spójny z całą bryłą budynku. 

Opracowanie:

Amz Zakład Dekarsko-Blacharski Usługi Budowlane Bubiński Zbigniew

Szczodre , Zakrzowska 29 lok. 1

  • tel. 667 196 288

Podziel się