Artykuł sponsorowany Co zaliczamy do farb specjalistycznych?

Co zaliczamy do farb specjalistycznych?

Wybór właściwej farby może sprawić problem amatorowi ze względu na dużą ilość rodzajów produktów występujących na rynku. Trzeba dokładnie wiedzieć, który typ jest potrzebny, żeby mógł on spełniać stawiane przed nim zadanie. W przeciwnym razie nabywca może rozczarować się brakiem efektu lub nieświadomie doprowadzić do uszkodzenia malowanego przedmiotu czy materiału.

 

Czym są farby przemysłowe ?

Farby przemysłowe mają szczególne zastosowanie. Każda z nich jest w stanie zabezpieczyć inny rodzaj materiału. Istnieją także emulsje, których zadaniem jest nie ochrona, a inne – specjalne przeznaczenie. Skorzystanie z odpowiedniego rodzaju farby spełni oczekiwania kupującego. 

Do używania tych preparatów nie są wymagane szczególne narzędzia. Posługiwać się można pistoletami, wężami malarskimi czy dyszami. – mówi pracownik firmy CDF.

Do popularnych rodzajów farb przemysłowych zalicza się preparaty antykorozyjne, podkładowe, nawierzchniowe, do betonu i posadzek, wysokotemperaturowe, a także ognioochronne, zbiornikowe lub specjalistyczne. Wyróżnić można także gruntoemalie.

 

Czym są farby specjalistyczne?

Farby specjalistyczne, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są do specjalnych zadań. Do takich emulsji zalicza się między innymi substancje z atestem do bezpośredniego kontaktu z żywnością oraz wodą pitną. Stosowanie takich farb ma kluczowe znaczenie w niektórych branżach, między innymi w gastronomii czy przetwórstwie spożywczym. Użycie odpowiednich preparatów gwarantuje, że pomalowane nimi powierzchnie pozostają bez wpływu na żywność.

 

 

Używanie farb specjalistycznych jest popularne także w rolnictwie oraz zakładach produkcyjnych. Zdobyte atesty zapewniają o najwyższej jakości, a także bezpieczeństwie użytkowania produktów. Stosowanie specjalnych emulsji zapewnia dużą odporność na działanie czynników mechanicznych oraz biologicznych.

 

Wybór farb przemysłowych, a paleta kolorów

Kupujący, decydując się na specjalistyczne farby, ma do wyboru niezwykle bogatą kolorystykę. Do określenia barwy służą systemy RAL, Symphony oraz NCS. Pierwszy z nich oferuje podstawowe kolory w różnych odcieniach, dodatkowo można dodać do nich pył aluminiowy. Wzornik Symphony obejmuje blisko 2500 kolorów. Zaliczają się do nich biele, błękity i fiolety, chłodne lub ciepłe odcienie ziemi, czerwienie, żółcienie oraz zielenie.

Należy jednak pamiętać, aby wyboru farby nie dokonywać wyłącznie w oparciu o obraz widoczny na monitorze. Spowodowane jest to tym, że ekran nie odzwierciedla w pełni głębi danej barwy. Każdy użytkownik ma też swoje preferencje ustawień jasności czy kontrastu, dlatego bardzo trudno jednoznacznie ocenić, czy trafi się na pożądany odcień.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas