Artykuł sponsorowany Co wchodzi w skład instalacji teletechnicznej?

Co wchodzi w skład instalacji teletechnicznej?

Instalacja teletechniczna jest istotną częścią budynków takich jak domy czy obiekty biurowe. Niskoprądowy układ pozwala na dostarczenie do poszczególnych pomieszczeń ważnych mediów, do których zalicza się Internet czy telewizję. Nie tylko jednak tego typu sieci są składnikiem kompletnych instalacji teletechnicznych. Sprawdź, co jeszcze zalicza się do takich właśnie układów!

Zabezpieczenie budynku dzięki instalacji teletechnicznej

Obiekt użytkowy można przed włamaniami chronić na wiele sposobów. Jedną z możliwości jest montaż systemu SSWiN (System Sygnalizacja Włamania i Napadu). Jest to system powszechnie stosowany w domach jak i w obiektach handlowych. Ten rodzaj systemu zabezpiecza przed wtargnięciem na teren posesji lub obiekt osób niepowołanych. Oprócz alarmowania może też pełnić funkcje sterowania i zarządzania budynkiem. Dzięki temu system SSWiN może realizować szereg innych funkcji dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie tych rozwiązań z monitoringiem.

Telewizja przemysłowa to kolejny ze składników kompletnych instalacji teletechnicznych. Ich projektowaniem zajmuje się firma Elmur, która w tym zakresie zapewnia przemyślane sposoby na rozmieszczenie poszczególnych podzespołów. To bardzo ważne – powinny być one zabezpieczone przed próbą uszkodzenia i wyłączenia. Sprawna instalacja teletechniczna to także nierzadko system kontroli dostępu. To rozwiązanie spotyka się natomiast najczęściej w obiektach biurowych i budynkach z wyraźnie wydzielonymi strefami, do których dostać się mogą jedynie autoryzowani użytkownicy.

Instalacja teletechniczna podstawą nowoczesnego obiektu

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach dom czy biuro bez dostępu do Internetu. Z tego względu w ramach montażu instalacji teletechnicznych przygotowuje się również sieci teleinformatyczne oraz okablowanie strukturalne. Dzięki temu możliwe jest nie tylko podłączenie komputerów do Internetu, ale również przygotowanie linii telefonicznych czy wewnętrznej sieci LAN. Nie należy zapominać także o nowoczesnych rozwiązaniach w zakresie usuwania skutków pożaru.

Elektryczne oddymianie i systemy sygnalizacji pożaru to bowiem również elementy pełnej instalacji teletechnicznej. Składająca się z wielu osobnych układów powinna być zaprojektowana przez specjalistów. Rozmieszczenie sporej ilości przewodów i innych podzespołów konkretnych systemów w nowoczesnym budynku wymaga dużej wiedzy, a także doświadczenia. Współpraca z firmą zajmującą się projektowaniem instalacji teletechnicznych niesie za sobą wiele korzyści – przede wszystkim pozwala przygotować obiekt tak, by był on przystępny i komfortowy w użytkowaniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas