Materiał Partnera Co warto wiedzieć o nowoczesnych taśmach LED? Sprawdź opinię specjalistów z firmy Lumen-hurt!

Co warto wiedzieć o nowoczesnych taśmach LED? Sprawdź opinię specjalistów z firmy Lumen-hurt!

Współcześnie klienci, którzy poszukują ciekawych rozwiązań technologicznych w zakresie oświetlenia wewnętrznego domów i mieszkań z pewnością nie mogą narzekać na brak ciekawych opcji. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne diody LED dostępne m.in. w formie praktycznych taśm. Produkty tego typu mają bardzo uniwersalne zastosowanie i dodatkowo pełnią również istotną funkcję dekoracyjną. Z jakimi jeszcze informacjami na ich temat warto się zapoznać?

Jakie są największe zalety taśm LED?

Z pewnością można pokusić się o stwierdzenie, że taśmy LED dosłownie zrewolucjonizowały rynek oświetleniowy – w szczególności w zakresie podejścia do projektowania i dekorowania wnętrz. Produkty tego typu mają sporo zalet, a większość z nich wynika z ich wyjątkowej budowy. Jak słusznie zaznaczają specjaliści z firmy Lumen-hurt – nowoczesne taśmy LED są wytrzymałe i jednocześnie bardzo elastyczne. Sprawia to, że da się je zamontować niemal w każdym miejscu. To jednak nie wszystko.

Taśmy bez trudu można dzielić na mniejsze moduły, a to świetny sposób na zaprojektowanie i stworzenie systemu oświetlenia idealnie dostosowanego do konkretnych potrzeb. W przypadku technologii LED trzeba również wspomnieć o kwestiach dotyczących wydajności oraz ekologii. Diody LED pobierają znacznie mniej energii, ponieważ świecąc, w ogóle nie emitują ciepła. Co więcej – średni czas pracy taśm LED wynosi nawet do 30 000 godzin. Dla standardowych żarówek wynik taki jest absolutnie nieosiągalny.

Czy taśmy LED mają jakieś wady?

Inżynierom z branży oświetleniowej nie udało się jeszcze opracować rozwiązania, które charakteryzowałby się wyłącznie zaletami. Taśmy LED nie stanowią tutaj żadnego wyjątku. Klienci zainteresowani zakupem tego typu produktów powinni zdawać sobie sprawę przede wszystkim z tego, że intensywność emitowanego światła nie jest na tyle duża, aby taśmy mogły być traktowane w kategoriach oświetlenia samodzielnego. Ich funkcja pozostaje głównie dekoracyjna i nic nie zapowiada tego, aby taki stan rzeczy miał się zmienić w ciągu kilku następnych lat.

Po drugie natomiast, jak podkreślają fachowcy z firmy Lumen-hurt, właściciele mieszkań oraz domów muszą mieć na uwadze również fakt, że taśmy LED nie należą do najtańszych dostępnych na rynku propozycji. Wyższe koszty zakupu warto jednak postrzegać w kategoriach pewnej inwestycji, która zwróci się bardzo szybko. Produkty tego typu to najlepsza opcja dla osób, które poszukują nietuzinkowego i jednocześnie praktycznego sposobu na oświetlenie konkretnego pomieszczenia.

Opracowanie:

Lumen-hurt Karolina Dulęba

Skarżysko-Kamienna , Spółdzielcza 30 lok. 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas