Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o nowoczesnych posadzkach chemoodpornych?

Co warto wiedzieć o nowoczesnych posadzkach chemoodpornych?

Posadzki przemysłowe, z którymi możemy spotkać się współcześnie, to bardzo wyspecjalizowane produkty stworzone do pełnienia konkretnej funkcji. Doskonały przykład stanowi tutaj ich chemoodporna odmiana. Posadzki tego typu często muszą radzić sobie ze skrajnie trudnymi warunkami. Co warto o nich wiedzieć i gdzie szukać kompleksowego wsparcia w tym zakresie?

Charakterystyka posadzek chemoodpornych


Posadzki chemoodporne wykonane z niekurczliwej żywicy winyloestrowej charakteryzują się najlepszymi z obecnie dostępnych parametrami wytrzymałościowymi na oddziaływanie różnego rodzaju substancji chemicznych. Mowa tutaj przede wszystkim o kwasach, zasadach i rozpuszczalnikach. Technologia ta stanowi również najlepszą gwarancję ochrony przed detergentami, tłuszczami zwierzęcymi oraz żrącymi cieczami. Nowoczesne posadzki chemoodporne wyróżniają się wysoką odpornością termiczną – zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury. Większego wrażenia na spójności strukturalnej materiałów nie robią wahania temperatur, a także ewentualne obciążenia mechaniczne, zarysowania oraz uderzenia.

Dzięki swoim unikalnym właściwościom, posadzki tego typu stanowią najlepsze zabezpieczenie przed korozyjnym oddziaływaniem niebezpiecznych substancji na konstrukcję. Ochraniają strefy produkcji i magazynowania chemikaliów w przypadku pojawienia się wycieków. Spełniają wymogi bezpieczeństwa i zapobiegają skażeniu środowiska, co w strategii każdego przedsiębiorstwa jest absolutnie nie do pominięcia. Warto również wiedzieć, iż powłoki winyloestrowe bez żadnych przeszkód mogą zostać położone na ścianach. Gdzie zatem sprawdzą się najlepiej?

Gdzie posadzki chemoodporne stają się niezbędne?


Jak sama nazwa wskazuje, posadzki chemoodporne stosowane są wszędzie tam, gdzie podczas procesów produkcyjnych wykorzystuje się różnego rodzaju chemikalia. Niemniej jednak ich zastosowanie rekomenduje się m.in. dla przemysłu spożywczego, a w szczególności dla mleczarni, ubojni, piekarni oraz browarów. Posadzka chemoodporna powinna również stanowić kluczowy element wyposażenia zakładów chemicznych, fabryk lakierów i farb, oczyszczalni ścieków, a także zakładów utylizacji odpadów.

Jak podkreślają specjaliści z Zakładu Remontowo-Budowlanego należącego do Wojciecha Koneckiego, ogromną zaletą współcześnie stosowanych systemów chemoodpornych jest niski koszt utrzymania. Posadzka taka nie wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych. Dzięki właśnie temu firma może zaoszczędzić na usługach serwisowych i nie musi obawiać się ewentualnych przestojów spowodowanych pracami renowacyjnymi. Posadzki chemoodporne kładzione są za przy wykorzystaniu techniki wibracyjnej. Sprawia to, że montaż przebiega bardzo sprawnie, a fachowcy mają możliwość dowolnego konfigurowania płaszczyzn oraz spadków na posadzce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas