Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o blachodachówkach modułowych?

Co warto wiedzieć o blachodachówkach modułowych?

Blachodachówki modułowe to lekkie, tanie i szybkie w montażu pokrycia dachowe, które wypierają z rynku wcześniej chętnie kupowane blachodachówki trapezowe. Świetnie nadają się do modernizowania starszych obiektów, w tym dachów domów jednorodzinnych, jak i można zastosować je do pierwotnego wykańczania zwieńczeń budynków. Ich dużą zaletą jest to, że wiele ich odmian do złudzenia imituje wygląd droższych dachówek ceramicznych np. karpiówek. Co jeszcze warto wiedzieć o blachodachówkach modułowych?

Czym są blachodachówki modułowe?

Blachodachówko modułowe to pokrycia dachowe produkowane z bardzo wysokiej klasy blachy trapezowej czy też ocynkowanej. W porównaniu z alternatywnym rozwiązaniem blachodachówek arkuszowych są one zamawiane w sztukach, które w zasadzie nie wymagają docinania. Tworzą one bowiem kompletny, modułowy system do montażu pokrycia dachowego. Dzięki temu prace montażowe przebiegają sprawnie, a straty materiałowe ograniczone są do niezbędnego minimum. Zakupione w nadwyżce blachodachówki modułowe bez problemu można też zwrócić do dystrybutora. Współpracując jednak z dobrą pracownią budowlano-dekarską obliczenia będą tak precyzyjne, iż kupno większej ilości materiału będzie niepotrzebne.

Zaufać warto specjalistom z szeroko wyspecjalizowanych firm, które mają doświadczenie w montażu blachodachówek na domach, halach magazynowych, urzędach, szkołach czy hotelach. Dużym doświadczeniem wyróżnia się ekipa Usług Montersko-Budowlanych Piotra Bujanowskiego, która podejmuje się też tworzenia wiat, obróbek blacharskich, systemów rynnowych i całych dachów: mansardowych, dwuspadowych, naczółkowych, prostych, wielospadowych. Blachodachówki modułowe takie firmy układają nawet na dachach o bardzo skomplikowanych bryłach. Nie jest to możliwe z wykorzystaniem zwykłych arkuszy.

Estetyka blachodachówek modułowych

Blachodachówki modułowe tworzone są w różnych modelach jeśli chodzi o wymiary, formę czy też kolory. Bardzo popularne są blachodachówki modułowe karpiowe, które do złudzenia przypominają dachówki ceramiczne. Mogą one być zarówno matowe, jak i nabłyszczane. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się blachy w modułach trapezowych i na rąbek. Świetnie sprawdzają się one do wykańczania budynków, w tym domów nowoczesnych, industrialnym, skandynawskich oraz awangardowych. Jeśli chodzi o kolory blachodachówki modułowe dostępne są w odcieniach brązu, kremu, szarości, czerni i czerwieni, a także w barwach zielonej, niebieskiej czy pomarańczowej. Olbrzymim pobytem wyróżniają się pokrycia antracytowe, srebrne metaliczne i grafitowe.

Kupując blachodachówki warto też zwracać uwagę na to, czy są pokryte dodatkowymi powłokami, które nie tylko polepszają estetykę – m.in. intensywność koloru – ale które zwiększają żywotność pokrycia. Dobrzy producenci tworzą powłoki ochronne przeciwko korozji, promieniowaniu UV, a także wilgoci. Dostępne są też na rynku blachodachówki, które nie blakną i ulegają podczas deszczu samooczyszczeniu.

Najważniejsze zalety blachodachówek modułowych

Blachodachówki modułowe są szybkie w produkcji, niebywale żywotne i proste w układaniu. Przynoszą one zatem olbrzymie korzyści producentom, inwestorom oraz ekipom dekarsko-budowlanym. Cały rynek dekarskich wypełniony jest zatem wieloma rodzajami pokryć dachowych modułowych. Ich zaletą jest zatem uniwersalność zastosowania. Eksperci zwracają też uwagę na wspomniane braki strat materiałowych, atrakcyjne ceny oraz lekkość. Dzięki niewielkiej masie można je z powodzeniem wykorzystywać przy remontach starszych obiektów.

Ceny blachodachówek modułowych podawane są najczęściej w sztukach. Przed zakupem warto zawsze konsultować się za pracownią monterską, która doradzi, jakie pokrycie będzie właściwe pod kątem technicznym i estetycznym dla danego budynku. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas