Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć na temat wideodomofonów?

Co warto wiedzieć na temat wideodomofonów?

Wideodomofony stanowiące niezwykle ciekawą alternatywę dla tradycyjnych, montowanych praktycznie wszędzie domofonów to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Obecnie tego typu rozwiązanie jest stosowane nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w innych miejscach. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego rodzaju urządzeń, dlatego przedstawiamy ich charakterystykę oraz zalety. Zachęcamy do lektury.

Jak zbudowany jest wideodomofon i jakie są jego rodzaje?

Wideodomofon to tak naprawdę nieco bardziej unowocześniona wersja tradycyjnego domofonu. Jego budowa wbrew pozorom nie różni się znacząco od klasycznych rozwiązań. Oba te urządzenia w części znajdującej się na zewnątrz składają się bowiem z panelu wyposażonego w przyciski, głośnik oraz mikrofon, natomiast wideodomofony mają tam dodatkowo kamerę.

W części wewnętrznej znajdziemy tutaj z kolei unifon ze słuchawką i przyciskami (tak jak w tradycyjnym domofonie) oraz monitor, na którym widać to, co rejestruje kamera. Wideodomofony, których montażem zajmuje się firma Usługi Teletechniczne i Budowlane Techbud Hubert Lewartowski, możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich dotyczy urządzeń analogowych (kablowych), natomiast drugi stanowią wideodomofony cyfrowe (np. sterowane przez WiFi).

Jakie są największe zalety wideodomofonów?

Jak wiadomo, zarówno zwykłe domofony, jak i wideodomofony posiadają swoje zalety. Jedną z nich jest niewątpliwie wygoda. Dzięki tego typu urządzeniom nie musimy bowiem tak naprawdę wychodzić z domu czy mieszkania, aby otworzyć drzwi osobie, która do nas dzwoni. W przypadku korzyści płynących ze stosowania tych drugich urządzeń mowa także o o kwestiach dotyczących zwiększonego bezpieczeństwa.

Rzecz dotyczy sytuacji, w których na wyświetlaczu wewnątrz budynku możemy zobaczyć, kto stoi przed wejściem. Warto tutaj zauważyć również, iż wideodomofon ma możliwość zapisu obrazu, który może posłużyć na przykład jako dowód na policji czy w sądzie, gdy na przykład dojdzie do aktu wandalizmu ze czyjejś strony.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas